historyczna

Kolejny tom periodyku, Res Historica w nowej, zmienionej formule. Stanowi on kontynuację dotychczasowego wydawnictwa seryjnego, ukazującego się ze zmienną częstotliwością i z określoną, jednorodną na ogół, tematyką każdego tomu, które mają być przekształcone w regularne czasopismo ogólnohistoryczne o charakterze półrocznika. Półrocznik , Res Historica jest głównym organem naukowym Instytutu Historii UMCS, prezentującym aktualną problematykę badawczą oraz wyniki dyskusji i polemik naukowych.