Socjalizm z życiu powszednim dyktatura a społeczeństwo w NRD i PRL

historyczna

Historia codzienności stała się w ostatnim czasie ważnym obszarem badań historycznych. W takim podejściu próbuje się ujmować i opisywać style życia szerokich warstw społecznych, tj. codzienne praktyki i ich znaczenie, dotychczas jednak rzadko się je stosuje w porównaniach powojennych społeczeństw socjalistycznych. Poniższy tom widzę jako jedną z pierwszych udanych prób zastosowania tej koncepcji. Centralnym pytaniem przewijającym się w każdym z artykułów jest kwestia oddziaływania polityki, wpływu ?socjalizmu na codzienność i sposób egzystencji.prof. dr Dietrich Beyrau

Hjalmar | 2013-11-30
Przeczytana: 06 września 2013