Jutro możesz zniknąć

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Cykl: Jack Reacher (tom 13)
Gone Tomorrow
jack reacher, seria
Amanda

Jack Reacher wie, po czym rozpoznać zamachowca - samobójcę. Listę dwunastu oznak behawioralnych sporządzoną przez izraelski wywiad zna na pamięć. Nowojorskie metro, linia numer sześć, noc. Jack i pięcioro pasażerów. Czworo z nich nie budzi podejrzeń, Piąty jednak zachowuje się dziwie... Reacher próbuje nie dopuścić do tragedii. Jednak nocne spotkanie w metrze będzie miało daleko idące skutki, a Jackowi Reacherowi przyjdzie zmierzyć się ze służbami specjalnymi. I nie tylko z nimi.

źródło opisu: Albatros, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Beata | 2017-10-06
Przeczytana: 06 października 2017

Kolejna świetna powieść sensacyjna o Jacku Reacherze. Samotny "ostatni sprawiedliwy" (oczywiście chodzi o naszego J.R.:) kontra cały zły świat. Tajemnicze samobójstwo, na każdym kroku czai się przeciwnik i nasz dzielny żandarm, który powoli rozsupłuje węzeł intrygi. Akcja w amerykańskim stylu, niezwyciężony bohater o niezwykle analitycznym umyśle - za to właśnie uwielbiam książki Lee Childa.

gwiazdka | 2015-12-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 29 grudnia 2015

„Jutro możesz zniknąć" ma, moim zdaniem, wszystkie zalety dobrej sensacji. Lekko napisana, czyta się bez żadnego wysiłku. Oczywiście nie odbiega schematami od poprzednich tomów o Jacku Reacherze, ale zagadka jest nowa i bardzo ciekawa, ma w sobie wszystko, co lubię. Na początku mamy jakiś punkt wyjścia, który rozwija się powoli, dochodzą do niego kolejne klocki, aby na koniec układanka była w miarę wiarygodna. Bardzo dobra rozrywka.

Bardzo lubię książki pana Childa.
Niezła sensacja. Przypadkowe spotkanie w metrze, samobójstwo kobiety, zainteresowanie różnych grup ,,silnych" facetów, niekoniecznie występujących oficjalnie. Jack Reacher musi w tym galimatiasie znaleźć przyczynę samobójstwa, odnaleźć nośnik pamięci i nie dać się zabić. A zabicie go rozwiązałoby problemy niektórych agentów, ryzyko niesie więc każdy kolejny dzień prywatnego śledztwa - aby do jutra. Oczywiście dzięki wcześniejszej służbie jest nie do pobicia. Może trochę za dużo analizuje, przytacza całą masę zbędnych czytelnikowi danych technicznych na temat każdego napotkanego obiektu.
Trzeba przyznać, że Lee Child ma dryg do budowania napięcia i dobrego konstruowania fabuły. Książka napisana jest bardzo sprawnym językiem, a opisy Nowego Jorku są tak precyzyjne, że zdają się być żywcem wyciągnięte z akt militarnych. Poznajemy szczegóły każdej ulicy, kawiarni i hotelu który Jack odwiedza. Dzięki czemu po lekturze czujemy się jakbyśmy osobiście...

Joanna | 2016-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2016

moje nowe odkrycie ale jak wspaniałe!!! Thiller wyśmienity. mogę powiedzieć po nitce do kłębka. przerażały mnie tylko trochę opisy, ale tutaj są bardzo potrzebne. czytając trzeba po prostu się wczuć w rolę głównego bohatera i myśleć tak jak on czyli bardzo inteligentnie i umieć czytać między wierszami. nie można przejść koło czegoś obojętnie bo każdy szczegół/każde zdanie ma znaczenie. mega pozytyw!!!!

wiejskifilozof | 2015-06-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Była druga w nocy, gdy Reacher wsiadł do metra.W Nowym Jorku.Tu doszło do tragedii.Kobieta koło 40 lat, strzela w sobie w głowę.Okazuje się,że nie była to jakaś narkomanka czy chora psychicznie.Tylko ma to związek czy działalnością rządu.
To tyle, pobieżne o fabule.Akcja trzyma od początku.
Nasz główny bohater, a książka jest pisana w pierwszej osobie.Radzi sobie doskonale.
Co prawda parę razy wpada w zasadzkę.Ale jakoś umie sobie z niej wyjść.
Książka,bardzo mi się podobała.Takie akcję lubię czytać.

Weronika | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016

Lee Child i Jack Reacher to mój tegoroczny sposób na jesienne, deszczowe ranki, popołudnia i wieczory. Do tego ciepły kocyk i herbatka lub kawa.
Czyta się dobrze - znajomy bohater, bez niespodzianek. Wiadomo, że pokona wszystkich i znajdzie rozwiązanie zagadki w każdej sytuacji.
Wartka akcja. W przypadku "Jutro możesz zniknąć" osadzona w jednej z metropolii świata, w Nowym Jorku. Jack jest świadkiem nocnego samobójstwa kobiety w wagonie metra. Przypadkowym świadkiem. Są też inni świadkowie - jak się okaże nie wszyscy przypadkowi. Sprawa się gmatwa i to bardzo. Samobójstwo wzbudza wielkie zainteresowanie. Dochodzi do sytuacji, w której przeciwko Jackowi są i nowojorska policja i agenci federalni i Al Kaida, a także piękna femme fatale nieznanego pochodzenia.

Hana | 2015-03-24
Na półkach: Przeczytane, Child Lee
Przeczytana: 22 marca 2015

Jack Reacher-kolejna odsłona.Duży i niegłupi facet,który wyrasta gdzie go nie sieją.Najbardziej podoba mi się humor i podejście do życia bohatera.No i oczywiście to,że jest NIEPOKONANY i nie do zdarcia.Polecam jako odtrutkę na ponurą rzeczywistość.

Kotkad | 2016-03-17
Przeczytana: 16 marca 2016

Zdecydowanie Jack Reacher jest jednym z moich ulubionych bohaterów literackich. Skupiony, inteligentny zabijaka. Były wojskowy, odznaczany wielokrotnie, obecnie żyjący według swojego pomysłu dzień po dniu przemierzając kraj. Nigdy nie wyłącza myślenia, w każdym momencie obserwuje otoczenia, ocenia zagrożenie, ocenia ludzi i ich zachowania. Tym razem zaczynamy od pobytu w metrze w środku nocy z pasażerami z których każdy zajęty jest sobą, a w zasadzie prawie każdy bo Jack widzi kobietę i właśnie poddaje ją 11 punktowej skali oceny kobiet zamachowców - samobójców.
Nie będę wam opowiadała co wywnioskował, jak to się dalej potoczyło i kto jeszcze był z nimi w wagonie, czy ktoś zginął, ile osób o tym sami przeczytajcie. Jedno jest pewne jak zwykle tam gdzie jest Reacher tam będzie się działo.

Marcin | 2014-09-18
Przeczytana: 17 września 2014

Lubię serię z Jackiem Reacherem. Z tego też powodu że można sięgnąć po dowolną część nie patrząc na kolejność powstawania i równie dobrze się bawić. Od Lee Childa miałem dłuższą przerwę bowiem trafiłem kiedyś i na jakąś gorszą część tej serii (nie pamiętam tytułu) ale powrót do powieści tego pana okazał się bardzo udany. "Jutro możesz zniknąć" to najlepsza odsłona przygód "Jacka Sięgacza" z tych które jak dotąd czytałem :)

Sensacja w dobrym amerykańskim stylu. Właściwie thriller, kryminał, sensacja i akcja, wszystko naraz, w dobrze odmierzonych i wyważonych proporcjach. Podczas czytania w mojej głowie wyświetlał się wciągający film w stylu "Tożsamośći Bourne'a". Nie było miejsca na nudę. Tym bardziej że początek jest naprawdę intrygujący i obiecujący (właściwie to już sam opis zachęcił mnie do sięgnięcia po tą akurat część). Polubiłem jeszcze bardziej postać Recheara. Podoba mi się jego sposób myślenia, analityczny i praktyczny, takie połączenie Sherlocka Holmesa z Rambo :) Na...

Miśkaa | 2016-08-21

Lee Child i jego niezawodny bohater mnie porwał. Lekka, dobra książka.