L'appel de L'ange

francuski
alouette

Inne wydania

Dans leur téléphone, il y avait toute leur vie… New York. Aéroport Kennedy. Un homme et une femme se télescopent. En ramassant leurs affaires, Madeline et Jonathan échangent leurs téléphones portables. Lorsqu’ils s’aperçoivent de leur méprise, ils sont séparés par 10 000 kilomètres : elle est fleuriste à Paris, il tient un restaurant à San Francisco. Cédant à la curiosité, chacun explore le...

Dans leur téléphone, il y avait toute leur vie…

New York. Aéroport Kennedy.

Cédant à la curiosité, chacun explore le contenu du téléphone de l’autre. Une double indiscrétion et une révélation : leurs vies sont liées par un secret qu’ils pensaient enterré à jamais…

źródło opisu: http://www.guillaumemusso.com/roman/lappel-de-lange/

źródło okładki: http://www.guillaumemusso.com/roman/lappel-de-lange/

Paco | 2017-01-24
Na półkach: Przeczytane, Astralny Man
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Panie Autorze.
W astralnej materii skaczesz jak Stoch :)
W tej bardziej cielesnej, masz twardy.
Orzech do zgryzienia.
Asocjacja miłości zapachu, wywołuje u Ciebie komfortu wyobrażenie. Zaklinanie rzeczywistości – dysocjację. Nieprawdopodobne skomasowanie nieprawdopodobnych trafów, to kazus w sferze fizycznej. A u dusz pokutujących to chleb powszedni.
Bezecne muskanie o usta ust. Zwiewna sukienki cyrkulacja.
I tajfun. Przemieszczeniem rzęs wyzwolony.
Atrybutami anioła są. Anielicy bardziej. OK – diablicy :).
Nieważne. Obie nieosiągalne dla Kowalskiego.
Oprócz żony, naturalnie. Która aniołem z racji nadania jest :) .
Poprzez zasiedzenie :).
Lecz, gdy nabojów w pistolecie brak, kiedy zatłuc gnidę trzeba, to już duby smalone. Realne, jak najbardziej . Lecz płazem ci to puszczam. Boś chłop fajny tak w ogóle.
I w szczególe. Prozy Twej tyczącym.
Która przypomina jazdę via pagórki łagodne, ukwiecone doliny i zielone łąk połacie. A już całkiem bajerancko, gdy w kabriolecie...

Dia | 2013-03-23
Przeczytana: grudzień 2012

lekka lektura z pogranicza fantazji, komedi romantycznej , sensacji - nagle zamienia się w trzymajacy w napieciu thriller. Jedno co zawsze cechuje książki Musso to nieprzeciętnie wartka akcja, ciekawe postacie, zagadki i mile zakonczenie. Pomysł też świetny, dwie osoby niechcacy na lotnisku wymieniają się komórkami stają sie tym samym właścicielami swoich tajemic tych najbardziej skrywanych i tych zupełnie blahych. Ja zawsze kupuję jego książki bo świetnie poprawiają humor.

Mała-Mi | 2017-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Guillaume Musso jest mistrzem w tworzeniu niespodziewanej i nieprzewidywalnej fabuły, ciągłego zaskakiwania czytelnika i wyprowadzania go w przysłowiowe pole :)

Pierwszym zaskoczeniem jest tytuł książki, sugerujący, iż będzie to romantyczna opowieść o miłości.

Dwoje obcych ludzi, Madeline i Jonathan, spotyka się przypadkiem na lotnisku w Nowym Jorku i również przypadkiem zamieniają się swoimi komórkami. Niefortunną zamianę odkrywają dopiero w swoich domach, znajdujących się kilka tysięcy kilometrów od siebie. Nie mogąc pohamować ciekawości ,wzajemnie przeglądają zawartość nie swoich telefonów. Odkryte wiadomości powodują, iż zaczynają się wzajemnie intrygować i kontynuować znajomość. Do czego doprowadzi przekroczenie granic ludzkiej prywatności?

Wydawać by się mogło, iż kolejnym etapem będzie ckliwa historyjka o przypadkowej miłości, odnalezieniu swojej drugiej połowy i przeznaczeniu. No właśnie. Wydawać by się mogło… W tym właśnie tkwi kunszt Musso, że nie jesteśmy w stanie...

Ania | 2014-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Książka jest po prostu rewelacyjna,przeczytałam już kilka powieści tego autora ale ta jest zdecydowanie najlepsza! Dosłownie w jeden dzień pochłonęłam ją tak mnie zaciekawiła.Jest to najlepszy thriller romantyczny jaki do tej pory czytałam,wciąga od samego początku,trzymając w napięciu do ostatniej strony.Akcja toczy się w szybkim tempie,ukazując po kolei zawiłą intrygę.
Pojawiające się odpowiedzi z biegiem akcji są dużym zaskoczeniem.Wszystko jest ze sobą powiązane i każdy wątek istotny. POLECAM!!!

książek: 1947
Aniutka90 | 2012-10-28
Przeczytana: 28 października 2012

Wspominałam, że uwielbiam Musso? Za jego powieści, które zawsze mnie urzekają i zostają na długo w pamięci.
Kto by pomyślał, że telefon jest nam tak ogromnie potrzebny, przez większość czasu a nawet życia towarzyszy nam nie rozłącznie. Przechowujemy na nim mnóstwo informacji, zdjęć, filmów, a co byście powiedzieli jak by dostał się w ręce kogoś innego?
Na taki pomysł wpadł G.Musso, stworzył powieść tak inną, a jednocześnie tajemniczą, że nie sposób się od niej oderwać. Mamy dwoje ludzi Madeline i Jonathan którzy przez przypadek zamieniają się swoimi komórkami. Te spotkanie nie należało do udanych. Gdy odkrywają podmianę, kontaktują się ze sobą i obiecują że wyślą z powrotem ich własność gdyż dzieli ich mnóstwo kilometrów. Jednak każdy jest ciekawy drugiego i tak oboje zaczynają przeglądać każdego telefon, odnajdują tam wiele tajemnic, skrywanych sekretów czasem wstydliwych i są spragnieni więcej;chcą się dowiedzieć więcej. Szperają w internecie i szukają więcej i więcej... A prawda...

AuroraBorealis | 2015-05-26
Przeczytana: 25 maja 2015

Polowałam na ten tytuł od jakiegoś czasu i dlatego ostatnio zapisałam się do kolejnej biblioteki w moim mieście by „zdobyć” w końcu „Telefon od anioła”. Kiedy pani bibliotekarka zapytała się mnie na co mam ochotę powiedziałam bez chwili wahania, że na Musso i podałam jej ten tytuł. Liczyłam się z sytuacją, w której jak zwykle będę musiała długo czekać na tą książkę, ale ku mojemu ogromnemu zdziwieniu bibliotekarka nagle znalazła ją pod ladą (najwyraźniej była dla kogoś już odłożona) i powiedziała, że mam szczęście, bo wygląda na to, że akurat ten tytuł na mnie czekał. :)

Telefon, smartfon jak go zwał tak go zwał - urządzenie codziennego użytku, służy nam praktycznie do wszystkiego: zamawiania jedzenia, robienia zdjęć, kontaktu z ludźmi, grania w gry, korzystania z Internetu i serwisów towarzyskich (a to tylko szczyt tej ogromnej góry lodowej). W sumie możemy z jego pomocą robić czego tylko dusza zapragnie. Ale co by się stało gdyby to nasze „kochane” i bliskie nam „stworzonko”...

Ania | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony,pełno tu zawiłych wątków ,które prowadzą do rozwiązania zagadki.Lubie cytaty ,które autor zamieszcza przed kazdym rozdziałem.Musso potrafi zaskakiwac i powoduje,że chętnie sięgam po następne jego ksiązki.

Anka | 2016-09-13
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 13 września 2016

Ach! Ech......
Ksiązkę przeczytałam za nową koleżanki, bo przecież ja jak ognia unikam wszelkich romansów vel romansideł w których treścią przewodnią jest bajkowa miłość....
A tu na okłądce i sam tytuł: Telefon od Anioła, i opis..." Romantyczny thriller" nie pozwolił by mi samodzielnie sięgnąc po taką pozycję.
Ależ jak ogromnie bym się pomyliła...

W brew temu co na okładce, treść zupełnie nie ma nic wspólnego z romansem a raczej z sensacją, thrillerem, czy kryminałem własnie! I świetnie, ponieważ książkę czyta się gładko i pomimo kilku banałów i słabszych momentów była tego warta.

Kiedy ją przeczytałam i odłożyłam, jakoś tak lżej mi się na sercu zrobiło <3 :)

Madi | 2015-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Bardzo ciekawie napisana powieść.
Na początku książki, czytając i mając w podświadomości fakt,że z tej przypadkowej znajomości i zamianie telefonów rozwinie się romans,cały czas zastanawiałam się czemu książka leżała na pólce:"kryminał".
Jednak nie długo było mi się zastanawiać ,bo już od połowy powieść zamieniła się w istny kryminał.
Trudno w to uwierzyć ,ale jest to moje pierwsze spotkanie z Panem Musso i muszę stwierdzić,że na pewno nie ostatnie-bardzo mnie tą powieścią zaintrygował.

beatka18 | 2014-02-26

długo polowałam na tą książke żeby ściągnąć ją na swój czytnik i kiedy wkońcu mogłam przeczytać tą książke byłam nią zachwycona, przeczytałam ją w ciągu dwóch dni, historia wciąga od pierwszej strony, treść zaskakująca, nie pozwala sie oderwać od książki, byłam zaskoczona rozwjem sytuacji z Alice, nie spodziewałam się tego kto faktycznie jest jej ojcem a kiedy to doczytałam to aż byłam w szoku, spodziewałam sie co prawda innego zakończenia miłości Jonathana i Madeline ale nie można mieć wszystkiego, ogólnie książke gorąco polecam, warto ją przeczytać, jak każda książke Guillaume Musso, ma super książki

Guillaume Musso przyjeżdża do Polski

Popularny francuski pisarz odwiedzi Warszawę w dniach 24-26 września. W tym czasie dwukrotnie spotka się z fanami. Autor będzie gościł w Polsce na zaproszenie wydawnictwa Albatros.