Niezłomna. Zachowała godność w łagrach

Okładka książki Niezłomna. Zachowała godność w łagrach Agnieszka Lewandowska-Kąkol
Okładka książki Niezłomna. Zachowała godność w łagrach
Agnieszka Lewandowska-Kąkol Wydawnictwo: Fronda biografia, autobiografia, pamiętnik
Fronda
2015-02-12
2015-02-12
łagry II wojna światowa Armia Krajowa Syberia Rosja

Ogólnie książka ładna, do przeczytania. Trochę po łepkach, w dużym skrócie. Ale tytuł powiedzmy ze jest trochę niewłaściwy XD niezłomna w obronie cnoty.
Pomijając to, bohaterka nie raz i nie dwa ratuje się z opresji i widma gwałtu.

Pomijając to, bohaterka nie raz i nie dwa ratuje się z opresji i widma gwałtu.

Polecam gorąco. Jednocześnie wciągająca, świetnie się czyta a przy tym bardzo wartościowa i poszerzająca horyzonty. Krew w żyłach mrozi fakt, że to działo się naprawdę.

Bardzo smutna i przejmująca książka, która pokazuje, że niezależnie od sytuacji należy mieć nadzieję na lepszy dzień. Wytrwałość i ciężka praca doprowadziły do wolności, jednak aby do tego doszło musiało się stać wiele okrutnych rzeczy.

Wciągająca historia Polki, która na własnej skórze odczuła tragedię zesłania do gułagu. Miejscami aż trudno było uwierzyć w jej przeżycia i w to, jak wiele miała szczęścia, które pozwoliło jej przeżyć katorgę. Jej losy są niemal jak film, w którym główny bohater z każdej opresji wychodzi cało. Zdecydowanie książka jest warta przeczytania.

Warto przeczytać takie książki,jak Niezłomna, w których zawarta jest prawda o przeżyciach i losach Polaków skazanych i wywiezionych przez Sowietów za walkę z Niemcami hitlerowskich. Jeszcze w latach 90tych nie mówiono o tym wcale, albo bardzo mało, a duża część dokumentów do tej pory jest tajna, nie tylko w archiwach rosyjskich.

To historia niepojętego okrucieństwa i równocześnie męstwa i hartu ducha. Tytułowa Niezłomna to młoda dziewczyna wierząca w piękne ideały i postępująca godnie na każdym kroku. Postawa Anny Górskiej, która po poświęcającej walce z okupantem niemieckim zostaje uwięziona, torturowana, skazana na karę śmierci przez Rosjan i ostatecznie wywieziona do obozu katorżniczej pracy na dalekiej Syberii, gdzie spędza 10lat jest godna podziwu. Anna mimo ponoszonych cierpień nie ugięła się i do końca pozostała wierna swoim zasadom.
Ksiązka niezwykła, poruszająca i warta przeczytania. Polecam.

Przyznam, że czytałam tą książkę z zapartym tchem. Autorka opisuje autentyczne przeżycia bohaterki Anny Górskiej.Niezwykła postać,która przez tyle lat i mimo tylu doświadczeń pozostała niezłomna. O takich Polakach powinno się mówić głośno.
Zdecydowanie polecam

Zdecydowanie polecam

"Niezłomna" to książka warta przeczytania dla każdego kogo interesują dalsze losy Polaków, którzy będąc w AK walczyli z Niemcami, a których Rosjanie za to wysłali na Sybir.

Główna bohaterka Anna obroną swojej Ojczyzny przed nazistowskim wrogiem przypłaciła dziesięcioma latami łagrów, który zgotował jej wróg sowiecki i mimo takiego scenariusza nie poddała się. Zachowując niezłomność, godność i moralność jaką jej wpojono. Jej wiara jest przykładem, że dzięki temu, że nie przestała wierzyć pomimo wielu przeszkód uporała się z wszelkimi przeciwnościami losu. Tak powinna być wychowywana obecna młodzież by w obliczu próby nie stracić moralności i wiary tylko godnie stawić czoło wszelkim trudnościom jakie spotkają na swojej drodze.

Gorąco Polecam !!!

Jest to książka o ciężkiej tematyce, którą nie łatwo przeczytać na raz. Wiele razy musiałam przerwać, pomyśleć uspokoić się. Historia wywołuje uczucia takie jak złość, podziw i smutek oraz upamiętnia zbrodnie, które nigdy nie powinny być zapomniane. Buduje siłę ducha i z pewnością powinna być przeczytana przez każdą Polkę.

Wspaniała książka, która zmieniła moje postrzeganie świata. Dzieki historii tej niezłomnej kobiety zaczęłam doceniać to co mam.

• Biblioteka
  • Literatura faktu