Lance Armstrong's War
sport, kolarstwo zawodowe

Walka z losem, sławą, miłością, śmiercią, skandalem i kilkoma innymi rywalami na drodze do Tour de France. Jesienią 1996 roku u Lance a wykryto raka jąder. Leczył się przez kilka miesięcy, przeszedł chemioterapię, nikt nie dawał mu szans na powrót do sportu. Armstrong wrócił na szosę w 1998 roku i w 1999 roku wygrał swój pierwszy Tour de France, najtrudniejszy i najbardziej prestiżowy wyścig kolarstwa zawodowego. Triumfował w nim sześciokrotnie (i to za każdym razem bezdyskusyjnie) jako jedyny kolarz w historii. "To będzie mój ostatni Tour de France, czy go wygram, czy przegram", stwierdził Armstrong w tym roku. 2 lipca 2005 rusza po raz kolejny słynny Tour - ostatni z udziałem L. Armstronga?

Wojna Lance'a Armstronga to mądra i błyskotliwa książka Daniela Coyle'a, opisująca ogromne tempo niezwykłego życia ikony światowego sportu. Trudno się od niej oderwać.

Marek | 2019-05-27
Przeczytana: 27 maja 2015

Przeczytałem z wielkim zaciekawieniem książkę "Wojna Lance'a Armstronga", gdyż uwielbiam kolarstwo a Amerykanin był moim wielkim idolem. Nie przepuściłem ani jeden wyścig dookoła Francji z udziałem Armstronga i podziwiałem z jaką lekkością wygrywał każdy następny tour. W momencie gdy dowiedziałem się, że przez cały ten czas zażywał niedozwolony substancje dopingujące cały czar prysł i człowiek ten stracił w moich oczach cały szacunek. Lance nienawidzę cię!

Adam Jastrzębowski | 2019-04-12
Na półkach: Przeczytane, Sport

Całkiem zgrabna książka, którą jakże inaczej czyta się wiedząc dziś to, co wszyscy o Armstrongu wiemy.

Piotr Ćwik | 2017-02-11
Na półkach: Przeczytane, Sportowe, Biografie
Przeczytana: 10 lutego 2017

Ciekawa, pisana w dobrym języku i lekkim, czasem żartobliwym stylu. Oczywiście powstała przed przyznaniem się Lance' a do winy, ale zupełnie inaczej odbiera się ją ze świadomością, że Armstrong jest zwykłym oszustem, bo autorowi można zarzucić stronniczość. Nie mniej po takiej lekturze można połknąć kolarskiego bakcyla.

Kolczyk_Malczyk | 2014-01-29

Oprócz tego, że książka to obecnie całkowite science-fiction, to wspominam ją jako przykład jednego z najgorszych tłumaczeń na język polski :)