Za dawne winy

Tłumaczenie: Maria Miecielica
Cykl: Kovac i Liska (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Prior Bad Acts aka Dead sky
zbrodnia, thriller

Inne wydania

W okrutny sposób zamordowano kobietę i dwójkę dzieci. Podejrzanym jest Karl Dahl, bezomny, który pojawił się w okolicy i tego dnia wykonywał w domu ofiar drobne prace. Carey Moore, sędzina prowadząca proces decyduje nie ujawniać przysięgłym kryminalnej przeszłości Dahla, uznając, że niepotrzebnie uprzedzi ich to do oskarżonego. Tuż po wyjściu z sądu zostaje napadnięta i brutalnie pobita... (Od...

(Od Wydawcy)

wiejskifilozof | 2016-05-16

To zwykły chwyt marketingowy,Spirala Zbrodni.Była już kiedyś wydana,jako Za Dawne Winy.
Kiedyś już ją czytałem,za nim byłem na Lubimy Czytać.
Jako książka bardzo dobra.
Nie dajcie się nabrać.
To jedno i to samo.

emindflow | 2016-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2016

Ta książka (wydana również pod tytułem "Spirala śmierci") to trzecia część serii z duetem detektywów Kovac i Liska.
Okazuje się, że druga część była tylko chwilowym spadkiem formy autorki, bo znów mamy bardzo udane połączenie thrillera i powieści policyjnej, które czyta się jednym tchem.
Tami Hoag może imponować oryginalnymi pomysłami, a co najważniejsze, potrafi je sprawnie realizować. Tym razem w roli potencjalnej ofiary obsadziła pryncypialną sędzinę, która chroniąc przed sądowym linczem podejrzanego o bestialskie morderstwo wzbudza społeczny gniew i staje się wrogiem publicznym numer jeden. Jest oczywiście kilka innych ciekawych wątków, ale i tak wszystko przysłania doskonale wykreowana para głównych bohaterów, których polubiłem od pierwszej chwili.
Wprawdzie tym razem dość szybko można było wytypować mordercę, ale ani to, ani kolejny romans Kovaca nie odebrały mi przyjemności z lektury.
Doskonała pozycja na odreagowanie zwykłych, codziennych problemów. Polecam.

Sandra Jasona | 2017-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2017

Zaczyna się z przytupem, kończy z jeszcze większym - a ja odkryłam autorkę, którą nie znałam, a którą chyba dogłębniej poznam.
Początek to morderstwo dokonane na dwójce dzieci i ich matce, bardzo brutalne. Do akcji wchodzą detektywi Kovac i Liska, następuje napaść na sędzinę, a podejrzany ucieka.
Super duet, super sprawa, wiele wątków, wielu podejrzanych, a zakończenie ... No cóż chyba nikt się nie spodziewał.
Dobrze, że mam na półce jeszcze trzy tomy serii, więc mam co czytać.

Bartłomiej Grabowski | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Olbrzymie wrażenie zrobiła na mnie książka pani Tami Hoag Spirala Zbrodni, jest to jedna z tych powieści od których bardzo ciężko się oderwać. Co prawda nie miałem do tej pory styczności z twórczością autorki, ale po przeczytaniu jej kryminału na pewno się to zmieni.

Powieść opowiada o okrutnej zbrodni, której dokonuje nieuchwytny, znakomicie ukrywający ślady psychopata. Początkowo dowody wskazują na bezdomnego Karla, ale sędzina nie widzi winy mężczyzny. Opinia publiczna jest zburzona, media szaleją, ale uparta sędzina twierdzi, że jego przeszłość nie powinna sądzić o jego winie. Karl Dahla nie doczekał jednak rozprawy, gdyż uciekł z aresztu. Cała sprawa stała się co raz bardziej zagmatwana, detektywi zachodzą w głowę, jak rozwiązać tą zagadkę, gdy nagle ktoś napada na sędzinę. Do tego wszystkiego jeden z Policjantów postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość...

Świetnie nakreślone postacie, detektywi odbiegają trochę od klasyki, gdzie samotny bohater próbuje dopaść przestępce....

ejwa1960 | 2015-07-08
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Moja pierwsza książka Tami Hoag i nie ostatnia warto przeczytać a zakończenia zaskakujące.Gorąco polecam!

merry | 2014-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Jestem po przeczytaniu drugiej książki autorstwa Tami Hoag. Kolejny raz jestem pod wrażeniem i na pewno nie jest to ostatnie dzieło pisarki, które poznam.

Dochodzi do brutalnego morderstwa rodziny Haasów. Głównym podejrzanym jest Karl Dahl. Nic więc dziwnego, że wszystkim spada kamień z serca, gdy mężczyzna zostaje aresztowany. Niestety, sędzia Moore orzeka, że nie ma jednoznacznych dowodów, aby powiązać oskarżonego z popełnioną zbrodnią. Większość mieszkańców sprzeciwia się prawniczce. Na domiar złego w wyniku zamieszania i bójki z więzienia ucieka Dahl, a sędzia zostaje brutalnie zaatakowana. Na domiar złego w sprawę wkracza niestabilny emocjonalnie policjant...

Dla takich książek warto poświęcić dzień lub dwa. Dla takich książek w ogóle warto czytać! Chociaż pierwsze pięćdziesiąt stron nie szło mi tak szybko (mimo że akcja dzieje się od samego początku), uważam, że "Spirala zbrodni" jest świetną pozycją. Rosnące napięcie, zwroty akcji, a także to, co bardzo lubię- pomimo moich...

Tami Hoag to autorka, z której twórczością spotkałam się już jakiś czas temu. Pamiętam, że książka, którą wtedy czytałam bardzo mi się spodobała, więc gdy pojawiła się okazja na zapoznanie się z kolejną powieścią tej pisarki od razu z chęcią się zgodziłam. Gdy Spirala zbrodni trafiła w końcu w moje ręce od razu zabrałam się do czytania. Jakie były moje wrażenia z lektury? Tego dowiecie się czytając dalszą część recenzji. Najpierw jednak przybliżę wam trochę fabułę tej powieści.

Brutalne morderstwo rodziny Haasów jest zaskoczeniem dla wszystkich mieszkańców okolicy. Nikt nie spodziewał się strasznej zbrodni jaka wydarzyła się w jednym z domów. Głównym podejrzanym zostaje Karl Dahl, który nie pierwszy raz dopuścił się przestępstwa. Niestety brak wystarczających dowodów prowadzi do decyzji, która wywołuje duże oburzenie. Sędzia, która prowadzi jego sprawę postanawia, że bogata kartoteka Dahla nie ma związku ze sprawą. Wkrótce sędzia zostaje brutalnie zaatakowana i staje się jasne,...

petronelka | 2014-10-17
Przeczytana: 13 października 2014

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Tami Hoag, a zarazem z dwójką detektywów: Liską i Kovackiem.
Myślę, że książkę można zaliczyć do dobrych thrillerów, aczkolwiek nie ma w niej nic, co pozwoliłoby mi ją zapamiętać na dłużej. Czytało mi się ją bardzo szybko, podoba mi się styl pisarski autorki. Nie zgodzę się natomiast, że to książka dla czytelników o mocnych nerwów. To prawda, że zbrodnia, o której się dowiadujemy jest okrutna i bestialska, ale dalej wszystko w zasadzie kręci się wokół sędzi Moore, która zajmowała się procesem oskarżonego o tą zbrodnię - a tu już raczej nic mnie nie zszkowało. No może poza naiwnością sędzi, która nie miała pojęcia, z kim żyje pod jednym dachem; że jej mąż jest tak wielką kanalią.
Rozwiązanie zagadki: 'kto jest mordercą?' - na plus.
Podsumowując, 'Spirala zbrodni' to książka dobra, ale czytałam o wiele, wiele lepsze od niej.

BeataBe | 2013-03-11
Przeczytana: 11 marca 2013

To autorka na którą warto zwrócić uwagę. Pisze naprawdę niezłe powieści sensacyjno-obyczajowe. Czyli połączenie, które lubię.

WirtualnaKsiążka | 2014-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Niecały miesiąc temu do mojego domu zapukała listonoszka z bardzo miłą przesyłką. Tak bardzo się ucieszyłam, że postanowiłam zabrać lekturę ze sobą na wakacje. Tak się stało, że kiedy już zabierałam się za czytanie, dziewczyny stwierdziły, że one też chcą. Tzn. na początku miałam po prostu czytać na głos. Po pierwszym rozdziale D. stwierdziła, że ona też chce trochę poczytać. A później kolejna D. I tak sobie w trójkę czytałyśmy "Spiralę zbrodni".

Wstęp książki ma charakter nieco psychodeliczny. Później autorka zabiera Czytelnika w świat zbrodni i zagadki, życia policjantów, sędzi jak i normalnych ludzi.
Fabuła opiera się na okropnym morderstwie kobiety i jej dzieci. Wyobrażenie sobie tych scen jest naprawdę nieprzyjemne. Podejrzenia trafią ja bezdomnego Karl'a, który w jakiś sposób znalazł się na miejscu zbrodni. Sędzia uniewinnia podejrzanego, co spotyka się z ogromnym oburzeniem społeczeństwa, a chwilę później zostaje zaatakowana.
Kto? Dlaczego? Czy w ogóle obie sprawy są ze...

Znak kryminał 300x500