Za dawne winy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Prior Bad Acts
978-83-7384-661-6
zbrodnia, thriller

W okrutny sposób zamordowano kobietę i dwójkę dzieci. Podejrzanym jest Karl Dahl, bezomny, który pojawił się w okolicy i tego dnia wykonywał w domu ofiar drobne prace. Carey Moore, sędzina prowadząca proces decyduje nie ujawniać przysięgłym kryminalnej przeszłości Dahla, uznając, że niepotrzebnie uprzedzi ich to do oskarżonego. Tuż po wyjściu z sądu zostaje napadnięta i brutalnie pobita... (Od...

(Od Wydawcy)

emindflow | 2016-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2016

Ta książka (wydana również pod tytułem "Spirala śmierci") to trzecia część serii z duetem detektywów Kovac i Liska.
Okazuje się, że druga część była tylko chwilowym spadkiem formy autorki, bo znów mamy bardzo udane połączenie thrillera i powieści policyjnej, które czyta się jednym tchem.
Tami Hoag może imponować oryginalnymi pomysłami, a co najważniejsze, potrafi je sprawnie realizować. Tym razem w roli potencjalnej ofiary obsadziła pryncypialną sędzinę, która chroniąc przed sądowym linczem podejrzanego o bestialskie morderstwo wzbudza społeczny gniew i staje się wrogiem publicznym numer jeden. Jest oczywiście kilka innych ciekawych wątków, ale i tak wszystko przysłania doskonale wykreowana para głównych bohaterów, których polubiłem od pierwszej chwili.
Wprawdzie tym razem dość szybko można było wytypować mordercę, ale ani to, ani kolejny romans Kovaca nie odebrały mi przyjemności z lektury.
Doskonała pozycja na odreagowanie zwykłych, codziennych problemów. Polecam.

ejwa1960 | 2015-07-08
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Moja pierwsza książka Tami Hoag i nie ostatnia warto przeczytać a zakończenia zaskakujące.Gorąco polecam!

BeataBe | 2013-03-11
Przeczytana: 11 marca 2013

To autorka na którą warto zwrócić uwagę. Pisze naprawdę niezłe powieści sensacyjno-obyczajowe. Czyli połączenie, które lubię.

kwiatek29 | 2012-10-10
Przeczytana: 10 października 2012

Jak wszystkie książki tej autorki,które miałam okazję przeczytać,tą zaliczam również do udanych.Kanwą powieści jest okrutne zabójstwo matki i jej dwójki przybranych dzieci.Dużo wątków,ciekawi bohaterowie,trzymająca w napięciu fabuła to niewątpliwie atuty tej książki.

Eliza | 2014-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 lutego 2014

Bardzo dobra książka sensacyjna, świetne dialogi i ciekawa akcja. Domyślałam się końca, ale nie zmienia to faktu że książka z rozdziału na rozdział wciąga.

Frozyna | 2011-02-16

Dość fajnie się czytało, dużo wątków, wciągająca.
Jedynym mankamentem dla mnie był fakt, iż po niedługim czasie wiedziałam kto jest mordercą i drażniło mnie, że oni na to nie wpadli:F

anna_gasteiz | 2013-01-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czułam że to dzieciak, ale Tami potrafi niesamowicie zwodzić czytelnika, tak że do końca będzie się zastanawiał, czy aby na pewno ma rację.

Patrysia27 | 2013-01-15

Przeczytałam całą, ale jest mało wciągająca.

Aliath | 2016-11-06
magdalenn87 | 2016-06-24