Immanuel Kant. Biografia

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
5 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny

Praca znanego niemieckiego historyka filozofii (m.in. autora studium Krótka historia kłamstwa dostarcza informacji o życiu i działalności Kanta (1724-1804), którego koncepcje filozoficzne zapoczątkowały okres wielkich systemów idealistycznych w filozofii niemieckiej, przedstawiona została na szerokim tle historycznym. Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

Jako "filozofia Kanta i jego środowisko" sprawdza się, acz głównie dla czytelnika obytego z twórczością profesora z Królewca i filozofią w ogóle. Czytelnicy niespecjalnie obeznani, którzy by liczyli na pracę o charakterze czy życiu tej postaci, primo: mogą dostać bólu głowy, secundo: mogą poczuć się zawiedzeni, autor bowiem niespecjalnie zagłębia się w problem w sensie stricte biograficznym.

Obrazki samego Królewca jednakże bardzo sympatyczne.

MorsMetaMalorum | 2018-06-24
Przeczytana: 24 maja 2018

Przeciętna biografia, która nie jest dobra jako biografia intelektualna, ani "standardowa". Mało Kanta jako człowieka, nie ma wiele o jego filozofii. Sporo o atmosferze intelektualnej, Królewcu, na plus warte uwagi ciekawostki o najwcześniejszej Kantowskiej recepcji w Jenie, mnóstwo postaci zupełnie zapomnianych i przykrytych przez kurz czasu.
Szukam dalej dobrej biografii Kanta.

Michel | 2012-06-10

Świetny zbiór informacji o życiu uniwersyteckim w czasach Kanta i oczywiście o życiu samego genialnego filozofa. Książka zawiera także zbiór ciekawych ilustracji, drukowanych na papierze kredowym.

Jawtuh | 2014-08-24
Przeczytana: 29 czerwca 2014