historyczna

Książka, którą się tu przedstawia czytelnikowi, jest próbą syntetycznego opisu zjawiska literackiego o nazwisku Żeromski . Synteza monograficzna w najnowszej historiografii literackiej traktowana jest dość często jako gatunek pisarstwa raczej niemodny. Książka nie chce być sumą wiedzy o Żeromskim. Studium to pragnie sprostać wymaganiom naukowości, ale jest jednocześnie książką w swoistym tego słowa rozumieniu osobistą, jest produktem wieloletniego obcowania z dziełem pisarza.

Hebdomas | 2015-12-31
książek: 2067