Czartoria kraina Kuhailana

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Historia o legendarnych wojennych koniach, których już nigdzie nie ma, a w jednym miejscu jeszcze są. O prawdziwych rycerskich mężczyznach, o Rzeczypospolitej jak z kart Trylogii . To opowieść o przygodzie, wolności, pasji życia, tradycji i miłości. Pisana również dla tych, którzy nigdy nie siedzieli na koniu.

Monika | 2012-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2012

"Niosąca radość" pana Krzysztofa jest książką bardzo miłą i pozytywną w odbiorze. "Czartoria.." jest jeszcze bardziej przyjemna :)

To historia o koniach, których prawie już nie ma. Ale nie tylko. To historia o pięknej polskiej tradycji, o tym, czego się robić "nie godzi" i o tym, co robić należy.

Polecam wielbicielom koni. Polecam również osobom zauroczonym Sienkiewiczowską "Trylogią" i czasami, których już nie ma.

Grażyna | 2012-08-21

Dobry pomysł, ale dla mnie za krótko, za mało....

Książka o koniach i o ludziach zakochanych w nich i w historii Polski, a także hołdującym tradycjom sienkiewiczowskich pułkowników. Do tego dołożyć trzeba nieco humoru i fantastyki, ale tej swojskiej, ludowej, w postaci strzyg, Diabła Czartoryjskiego i Kosmatego Rumuna.

Może nie jest to wybitna literatura, ale sympatyczna książka, którą czyta się miło.

Ciżemka | 2012-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Książka głównie dla koniarzy znających ich tajemnicze określenia, które zwykłemu śmiertelnikowi nic nie mówią.Jednak jest to również książka pokazująca tą miłość od środka , od samego serca miłośnika koni. Jest również w książce trochę fantazji splatającej się z rzeczywistością - wiedźmy, zielarki, strzygi, diabeł - wszystko to jakby mimochodem wplata się w normalne życie "pułkowników" mieszkających ze swoimi końmi na kresach i kierujących się w życiu zasadami z trylogii Sienkiewicza. Czasem trochę za dużo miodu, wina i piwa - ale da się to sympatycznym bohaterom wybaczyć.Jest też wątek miłosny, który ubarwia typowo męskie życie głównego bohatera. Zastanawia mnie tylko jedno - gdzie się podziała Pani weterynarz z książki "Niosąca radość".

KatarzynaTop | 2015-03-29
Przeczytana: marzec 2015

zabrałam się do lektury tej książki jako pozycji dla fanów trylogii sienkiewiczowskiej i może stąd moje lekkie rozczarowanie, konie to nie wszystko, czuję niedosyt ;)

Joanna Królikowska | 2014-09-25

Mistyczny świat koni arabskich.

Boorija | 2017-01-16
Przeczytana: 2006 rok