Dieta 5:2 - Kompletny przewodnik. Przepisy kulinarne. Obiektywne opinie

Okładka książki Dieta 5:2 - Kompletny przewodnik. Przepisy kulinarne. Obiektywne opinie Kate Harrison
Kate Harrison Wydawnictwo: poradniki
poradniki
2014-01-01
2014-01-01

Autor: Kare Harrison
Wydawnictwo: Vital
Czas na prezentacje książki, dla osób które cenią sobie metody zdrowego odżywiania. Przed Wami książka zawierająca dietę 5:2. Publikacja zachęca nas do wdrożenia w nasze życia właśnie tej metody, ponieważ będziemy mogli jeść wszystkie potrawy jakie lubimy, przy tym pozwoli nam zrzucić nadwagę.

Książka jest prawidłowo podzielona i rozplanowana. Na początku możemy przeczytać o samej diecie, kilka słów o autorce, która prezentuje nam swoje motywację, inspiracje do stworzenia tego dzieła. W publikacji możemy przeczytać o doświadczeniu Kate Harrison oraz wskazówkami, jakimi dzielą się osoby, które miały okazje stosować naszą dietę. Założenie diety jest bardzo łatwe: 5 dni normalnie jemy [2000 kcal], 2 dni przechodzimy na post [500 kcal].

Poradnik jest podzielony na trzy rozdziały:

Rozdział pierwszy to ogólne informacje o diecie, skuteczność tej metody jest udokumentowana na podstawie różnych badań medycznych i psychologicznych. Autorka w tym działa prezentuje swój dziennik wzlotów i upadków, które miały miejsce w czasie wprowadzanie diety 5:2.

Drugi dział to wskazówki praktyczne, które będą nam potrzebne w momencie kiedy będziemy wprowadzać do swojego trybu odżywiania metodę 5:2, 4:3 lub 6:1. Autorka podpowiada jak najlepiej przygotować się do dni postu oraz jak budować motywację do walki. W publikacji znajdziemy listę ćwiczeń, licznik kalorii oraz historię ludzi, które stosują opisywaną dietę. To wszystko działa pozytywnie na naszą motywację.

Rozdział trzeci to przepisy niskokaloryczne, które mogą posłużyć nam jako dania w okresie kiedy przejdziemy na dni postne. Przepisy w łatwy sposób przygotujemy, nie trzeba mieć przygotowania kulinarnego. Możemy stworzyć pyszne dania, dlatego że są fajnie skomponowane w całość. Może to być jako samodzielny posiłek lub baza do stworzenia jakieś większego dania.

Autor: Kare Harrison
Wydawnictwo: Vital

Książka jest prawidłowo podzielona i...

Poradnik jest podzielony na trzy rozdziały:

Na końcu książki znajdziemy spis źródeł, które mogą posłużyć do dalszej lektury. Również tutaj znajdziemy odnośniki do każdego rozdziału, wraz z artykułami które mogą przeżyć naszą wiedzę o danym temacie.

Książka jest prawidłowo podzielona i rozplanowana. Na początku możemy...

Prawdziwa gratka dla osób wciąż poszukujących odpowiedniej dla siebie metody odżywiania.
Książka zaczyna się z przytupem i kusi nas w pierwszych słowach " Wyobraź sobie dietę, która przez większość czasu pozwala ci jeść wszystko to, co najbardziej lubisz. Która umożliwi ci stabilne zrzucenie nadwagi." Powiedzcie, która z nas odłoży książkę na półkę nawet na nią nie zerkając? Uwierzcie mi obietnic jest jeszcze więcej.

Przewodnik jest bardzo rozsądnie rozplanowany. Na początku znajdziemy informacje o samej diecie, o autorce Kate Harrison i jej osobistym motywacją, które zainspirowały ją do napisania niniejszej publikacji. Autorka dzieli się własnymi doświadczeniami oraz wskazówkami innych osób stosujących z powodzeniem metodę 5 : 2. Same założenia diety są bardzo proste - pięć dni normalnego jedzenia (2000 kcal),dwa dni postu (500 kcal).

Poradnik składa się z trzech części.
Część pierwsza
To przede wszystkim objaśnienie diety wraz z uwzględnieniem badań medycznych i psychologicznych świadczących o skuteczności tej metody. Podoba mi się, że autorka zamieściła tutaj również swój dziennik, w którym opisała wzloty i upadki, które jej towarzyszyły podczas wprowadzania diety 5 : 2.
Część druga
Zawiera informacje praktyczne, które potrzebujemy, aby wprowadzić odżywianie wg metody 5:2, 4:3 i 6:1. Przeczytamy wskazówki, jak przygotować się na dni postu oraz jak utrzymać motywację. Znajdziemy tutaj przewodnik po ćwiczeniach, licznik kalorii oraz historie osób, które z powodzeniem stosują dietę. Innymi słowy mnóstwo motywacji.
Część trzecia
Znajdziemy tu kilkadziesiąt niskokalorycznych przepisów, które warto włączyć do swojego jadłospisu podczas dni postnych. Większość proponowanych receptur nie wymaga wielkich umiejętności kulinarnych, czy też kilkugodzinnego stania przy garnkach. Przepisy są tak fajnie skomponowane, że z przyjemnością wykorzystam je jako samodzielne dania, czy też bazę do dalszych eksperymentów kulinarnych.

Dla osób, które po lekturze Dieta 5 : 2 - Kompletny przewodnik. Przepisy kulinarne. Obiektywne opinie czują niedosyt autorka umieściła rozdział ze spisem źródeł do dalszego czytania. Znajdują się tutaj odnośniki do każdego rozdziału, odsyłające do artykułów zawierających więcej szczegółów na dany temat.

• Z polecenia

Dodaj cytat z książki Dieta 5:2 - Kompletny przewodnik. Przepisy kulinarne. Obiektywne opinie