Szybko, świeżo, prosto

2015-03-20
2015-03-20
Teresa Tyszowiecka-Tarkowska
książki kucharskie przepisy kulinarne

Okładka książki Najlepsze przepisy. Najlepszych restauracji Weronika Lewandowska, Piotr Szczęsny
Najlepsze prze... Weronika Lewandowsk...

Książka Donny Hay byłaby najlepszą ilustracją do tego, o czym Baudrillard pisał w "O uwodzeniu". Jest wielki, nieporęczny w kuchni format, kredowy papier, przepiękne zdjęcia prezentujące misterne konstrukcje, które przy odrobinie dobrej woli można nazwać potrawami, ale wciąż szkoda zjeść - i wszystko to maskuje bardzo przeciętne przepisy, niezbyt twórcze i niezbyt oryginalne.
Wbrew tytułowi prezentowane potrawy są jak najdalsze od tego, co można nazwać prostotą albo co można przygotować w miarę szybko. No, chyba że mówimy o zapieczeniu wołowiny w rękawie albo wrzuceniu na grill piersi z kury, ale do tego nie jest potrzebna księga wielkości połowy kuchenki indukcyjnej. Czytelnika polskiego może zaskoczyć spora ilość przepisów na dania z takich mięs, jak baranina, jagnięcina i cielęcina, które goszczą na naszych stołach rzadziej niż nieśmiertelny drób i wieprzowina.
Dla mnie prywatnie największą wadą tej książki jest relatywnie mała obecność warzyw - i nie chodzi tu tylko o potrawy wegańskie i wegetariańskie, bo tych jest w ogóle jak na lekarstwo.

Dużo świetnych przepisów kulinarnych (przy tym bardzo precyzyjnych, a także przedstawionych w prosty, zwięzły sposób),wskazówek/krótkich opisów wybranych dań, mnóstwo fantastycznych zdjęć i propozycji podania potraw. Jednym słowem - rewelacja. To moja pierwsza książka Donny Hay, na pewno nie ostatnia. Naprawdę przyjemnie jest trafić na tak dobrą, praktyczną oraz pięknie wydaną książkę kulinarną, nie mogę się doczekać wypróbowania większości przepisów. ;) Polecam.

Ta recenzja to trochę żart! Zrobiłam interes życia. Omyłkowo zakupiłam w języku angielskim ;( No cóż zdjęcia oszałamiająco poprawiają apetyt. Chyba przeproszę się z słownikiem angielskim, bo przepisy są naprawdę ciekawe i inne niż w dotychczas czytanych książkach. Pięknie wydana książka, myślę że warta swojej ceny.

• Kulinarne
  • HAL
  • Gatunek: Kulinarne tbb
  • Sprzedane
  • 2016

Dodaj cytat z książki Szybko, świeżo, prosto