Życie kreślone historią

Okładka książki Życie kreślone historią
Bolesław Jan Kukiełka Wydawnictwo: biografia, autobiografia, pamiętnik
1998-01-01
1998-01-01

Barwna opowieść o losach syna oficera Wojska Polskiego, który w wieku 17 lat trafia w łapy NKWD. Po uwolnieniu z więzienia trafia do Polskich Sił Zbrojnych. Autor opisuje, w jaki sposób zamiast do marynarki trafił do wojsk pancernych. Następnie dowiadujemy się, jak przebiegało szkolenie oraz jak został dowódcą czołgu.
Niezwykle ciekawie autor opisuje kampanię włoską w ramach 2 Korpus, gdzie walczył jako żołnierz 1 Pułku Ułanów Krechowieckich 2 Warszawskiej Brygady Pancernej. Opisy walk, czasu odpoczynku, mapy i zdjęcia, to wszystko czego potrzebuje wielbiciel historii. A kto lubi militarne opowieści dostanie tu historię opowiedzianą pięknym językiem, wraz z anegdotami, ale pokazującą, że wszystko dzieje się w czasie wojny, więc giną ludzie, odnoszą rany, a czołgi płoną od pocisków nemieckich.
Stosunkowo mało znana książka, w mojej ocenie, jest ciekawsza niż bardzo dobra książka Bohdana Tymienieckiego "Na imię jej było Lily".

Niezwykle ciekawie autor opisuje kampanię włoską w...

• 2 Korpus Polski
  • Wspomnienia
  • Nie posiadam jeszcze

Dodaj cytat z książki Życie kreślone historią