"Byłem kochliwy zawsze, od najmłodszych lat. (...) Po premierze 'Nad Niemnem' pojechałem do Przededworza, gdzie odbywała się projekcja tego filmu. Pojechałem, ale nie wiedziałem, jak mnie przyjmą po tylu latach. Cisza była nieprawdopodobna. Wyszedłem na scenę i nie wiedziałem, co robić - to było tak wzruszające. Wszyscy bardzo przeżywali rolę Benedykta Korczyńskiego i to, że zagrał ją Zakrzeński, ich ziomek, krajan."

źródło opisu: Wydawnictwo ADAM, 2006

źródło okładki: http://www.oficyna-adam.com.pl/index.php

parus | 2012-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 08 lutego 2012

Kochajmy Janusza Zakrzeńskiego. Za jego kunszt aktorski, filozofię życiową, a przede wszystkim za dbałość o język polski i gawędziarski talent. Kochajmy go i tę książkę. Warto!

Lhotse | 2015-02-05
Edi | 2014-10-18