W milczeniu

Okładka książki W milczeniu Erica Spindler
Okładka książki W milczeniu
Erica Spindler Wydawnictwo: Harlequin Seria: New York Times Bestselling Authors kryminał, sensacja, thriller
New York Times Bestselling Authors
In silence
Harlequin
2015-01-16
2005-01-01
Klaryssa Słowiczanka

Bardzo dawno nie miałam w dłoni żadnego kryminału więc gdy ujrzałam nazwisko Spindler, przypomniałam sobie ile emocji Jej dzieła wywoływały we mnie gdy czytałam ten gatunek literacki. Erica Spindler była pierwszą autorką, której kryminały czytałam jako pierwsze. Co uwielbiam w tym stylu pisania? To jak płynnie potrafi przeplatać wątkami miłosnymi w sposób nienachalny a jednocześnie budować napięcie pod otoczką wątku kryminalnego. Tym razem też się nie zawiodłam, książka dosłownie krzyczała do mnie: PRZECZYTAJ MNIE, DOKOŃCZ ROZDZIAŁ. Nie mogłam przestać czytać, bardzo wciągająca. Czyta się bardzo szybko, wręcz pochłania się każdą stronę.

Najważniejsze dla fanów kryminału- bardzo ciężko zgadnąć kto jest mordercą, trzyma w napięciu do ostatniej kartki! Polecam

Siadłam, wzięłam książkę i nie mogłam się oderwać. Nie jest to pozycja wybitna czy zaskakująca, ale jest tak napisana, ciągle trzyma w napięciu, że nie można jej odłożyć. Świetnie spędziłam z nią czas, a zakończenie mnie nieźle wbiło w fotel.

Dobry kryminał, w którym autorka zadaje pytanie o to na ile znamy naszych bliskich, ukochanych, sąsiadów, miasteczko. Ile o nich wiemy i ile chcemy wiedzieć. Interesująca, ale gorzka zagadka kryminalna i rodzinna.
W małym miasteczku umierają ludzie i z pozoru wygląda na to, że to zwykłe szare życie dopada zwykłych obywateli. Główna bohaterka czuje, że potrzebuje rozgrzeszenia, więc mimowolnie szuka odpowiedzi na pytanie, czy zawiniła zaniedbaniem wobec swego ojca. Poznaje na nowo dawnych znajomych i poznaje zupełnie jej nieznane oblicze urokliwego rodzinnego miasteczka. Komu może zaufać? Kto zawinił? Czy małe miasteczko jest tak idylliczne jak wygląda z perspektywy ryneczku? O czym wiedzą, a o czym nie wścibscy sąsiedzi? Kto jest przyzwoity, a kto tylko tak o sobie mniema? Słodko gorzki powrót do domu i lekcja odkrywania prawdziwego oblicza „małej ojczyzny”.
Fabuła raczej wolna, czasami wydaje się, że autorka przesadza z meandrami opisów i pobocznymi bohaterami, a potem nagle odkrywamy jej zamysły i wiemy, że nie był to błąd, a literacko uzasadniony wybór.

Świetna książka ciężko było zgadnąć kto jest mordercą. Polecam

Świetna książka ciężko było zgadnąć kto jest mordercą. Polecam

Bardzo dobrze napisany kryminał, już od samego początku autorka potrafi zainteresować czytelnika i ten stan pełnego zaangażowania utrzymać do samego końca.
Historia dziennikarki Avery, która w związku z niespodziewanym samobójstwem ojca wraca do rodzinnej miejscowości Cypress Springs. Nie mogąc pogodzić się z coraz większą ilością dręczących pytań, czemu doszło do takiej sytuacji, zaczyna szukać informacji, pytać przyjaciół i nie tylko. Do czego doprowadzi to "dziennikarskie śledztwo - trzeba przeczytać samemu - polecam

Czytało się szybko i przyjemnie. Mimo to czegoś w niej zabrakło. Była monotonna przez co robiło się nudno. Brakowało dreszczyku. A bohaterowie mało wyraziści.

Jedna z lepszych tej autorki, lecz już niestety jestem znudzona kolejna podobna postacią główna, jak w poprzednich książkach autorki. Czyli kolejna osamotniona kobieta szuka sprawcy zbrodni członka jej rodziny i odkrywa przy tym tajemnice rodzinne. Jeśli byłaby to pierwsza książka tej autorki to polecam, ale po przeczytaniu już kilku wcześniejszych to niestety powtórka z rozrywki.

Kilka dni temu zakończyłam lekturę kolejnego lekkiego kryminału autorstwa Pani Spindler.
Książka, w moim odczuciu, adresowana do kobiecego czytelnika.
Podobna również do innej powieści tej samej autorki…
Jakie wrażenie wywarła na mnie historia pt. „W milczeniu”?
Zapraszam serdecznie do zapoznania się z moją opinią…

Książka, w moim odczuciu, adresowana do kobiecego czytelnika.
Podobna również do innej powieści tej samej autorki…
Jakie wrażenie wywarła na mnie historia pt. „W milczeniu”?
Zapraszam serdecznie do zapoznania się z moją...

Akcja i pomysł - na medal. Wydarzenia przykuwają uwagę czytelnika, zachęcają do myślenia: kto i z jakiego powodu zabił?
Gdyby takie pozycje były szkolnymi lekturami!

Gdyby takie pozycje były szkolnymi lekturami!

Przewidywaln do bólu irytujące wciskanie wątków romantycznych co 20 stron ,wolny rozwój fabuły , wynudziłem się strasznie

• Erica Spindler
  • Thriller/sensacja/kryminał