Razem! czyli Społem

Seria: Biblioteka Obywatela
spółdzielczość
Złośliwy

Pierwsze od roku 1936 wznowienie wszystkich najważniejszych tekstów Romualda Mielczarskiego, poświęconych spółdzielczości, jej zasadom, wizjom i celom. Twórca polskiej spółdzielczości spożywców, wieloletni lider „Społem”, ukazuje, czym może być i czym była spółdzielczość zanim zniszczyli ją komuniści, a także dlaczego jest ona znakomitą alternatywą wobec kapitalizmu. Zawiera m.in. kluczowe manifesty programowe Mielczarskiego: „Cel i zadania stowarzyszenia spożywców”, „Kooperacja spożywców w Królestwie Polskim i jej dezyderaty”, „O zjednoczeniu ruchu”, „Najbliższe zadania spółdzielczości spożywców w Polsce”. Oprócz tego w książce znajduje się prezentacja biografii Mielczarskiego – jedna z najbardziej obszernych i szczegółowych, jakie dotychczas opublikowano.

źródło opisu: www.nowyobywatel.pl

źródło okładki: www.nowyobywatel.pl

Złośliwy | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Bardzo dobra pozycja dla zainteresowanych ideowymi i praktycznymi początkami polskiej spółdzielczości.