Jak zorganizować idealne wesele. Poradnik panny młodej

Tendencyjna I nieaktualna. Autorka twierdzi, że fotogrqf kosztuje 2000zł, a "talerzyk" 150zł -mozna się tylko uśmiechnąć do tych kwot ;)
Tendencyjna- z książki dowiesz się, że:
- czarny to kolor pogrzebu
-kochasz swoje szerokie ramiona lub wąskie biodra? To nic! Musisz je ukryć w sukience,
-kobiety piją tylko winko, jak na damę przystało, faceci wódkę,
-każda ciocia babcia i wujek zatrzymała się w latach 70,
-musisz koniecznie powiedzieć gościom jak mają się ubrać, bo szkoda, jak ktoś będzie wyglądał tak jak chce, nawet jak to będzie letnia żółta sukieneczka zamiast wielkiej sukni balowej jakiej wymagasz,
-zaklada że nikt oprocz Ciebie nie potrafi się zachować,
-podobają Ci się surowe kościoły? Według autorki niestety nie mogą

Tragedia, szkoda tracić czas.

Tendencyjna- z książki dowiesz się, że:
- czarny to kolor pogrzebu
-kobiety piją tylko winko, jak na damę przystało, faceci wódkę,
-każda ciocia...

Dlaczego przeczytałam ją za późno?!!!!

Dlaczego przeczytałam ją za późno?!!!!

Poradnik pełen konkretnych i rzeczowych informacji. Świetnie przedstawione wszystkie etapy, łącznie z poukładaniem formalności, których przy takim przedsięwzięciu nie brakuje :)

"Przygotowania do ślubu są jak Gra o tron w wersji light: porażka nie kończy się śmiercią, ale i tak z całą pewnością warto zwyciężyć. Nie traktuj jednak zmiany zdania jako przegranej. Jedyna prawdziwa klęska to akceptowanie zmian i pomysłów wbrew sobie."

Ostatnia, 80. książka przeczytana w 2018 roku w ramach akcji 52 Book Challenge.
Wśród wielu książek tego typu o tematyce około-ślubno-weselnej dostępnych na rynku, ta jest warta uwagi. Nie ma zbędnego słodzenia, zachwytów i nic niewnoszącego bełkotu. Jest wiele (naprawdę!) przydatnych wskazówek i podpowiedzi, na co zwrócić uwagę planując ten ważny dzień. O czym nie można zapomnieć, a czym nawet nie warto sobie zaprzątać głowy. Trochę odniesień do przeszłości i ówczesnego sposobu planowania wesela z podziałem na rodziny pana i pani młodej. Ogólne porady co do wyglądu, dekoracji i logistyki. Autorka dokładnie wyjaśnia, jakie dokumenty, kiedy i gdzie należy złożyć w zależności od rodzaju uroczystości, jej charakteru i miejsca odbywania.
Lektura warta przeczytania w ramach przygotowań do tego ważnego dnia.

"O ile ślub i małżeństwo bez wątpienia są sztuką mówienia 'tak', o tyle planowanie wesela wymagać będzie od ciebie opanowania sztuki mówienia 'nie'."
"Do wielkich rezultatów prowadzą małe kroki."

Ostatnia, 80. książka przeczytana w 2018 roku w ramach akcji 52 Book Challenge.
Wśród wielu książek tego typu o...

Bardzo przydatna pozycja dla osób planujących wesele. Książka napisana bardzo konkretnie, czyta się ją jak dobrą lekturę, a przy okazji poszerza się swoją wiedzę związaną z organizacją ślubu/wesela.
Na końcu książki dużo miejsca na zanotowanie najważniejszych kwestii. Duży plus za dużo wstawek popkulturowych (You know nothing, Jon Snow) ;)

Polecam!
\

Polecam!
\

Pomimo faktu, iż do ślubu się na razie nie szykuję, z ciekawością sięgnęłam po ten tytuł.

Już od pierwszych stron książki zauważyłam ton, w jakim autorka dzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest żartobliwy i często w poważne rozważania wplecione są porównania, które wywołują śmiech na twarzy czytelnika, a z moją skłonnością do śmiechu aż do łez, bez chusteczek się nie obyło 😉

Pomimo tego humoru, jest to autentyczny poradnik, a autorka zadbała, by wyposażyć go w takie informacje, o których na co dzień się nie wie, lub po prostu nie myśli. Do tego stopnia, że znajdziemy tam nawet listę konkretnych pytań do właściciela sali weselnej czy fotografa. Przy oczywistym stresie, jaki przechodzi każda Panna Młoda, jest to naprawdę przydatne i zaoszczędzi popełnienia wielu błędów oraz niedopatrzeń. I tak: dowiemy się jak usadzić gości przy stole z przykładowym wzorem ich rozmieszczenia. Albo wzory zaproszeń ślubnych, jeśli nie mamy własnego pomysłu. Kompletnie oczarowały mnie informacje ile tygodni/miesięcy przed dniem ostatecznym załatwiać poszczególne sprawy. I jakie dokumenty wziąć ze sobą do Urzędu Stanu Cywilnego (łącznie z kwotą do opłacenia),a jakie do księdza.

Czytając ostatni rozdział miałam wrażenie, jakbym czuła dokładnie to, o czym pisze pani Justyna, a sposób jej wypowiedzi podziałał na mnie tak bardzo, że poczułam dokładnie ten żal i zdziwienie po skończonym weselu, o jakim pisze autorka. I przez cały rozdział w tle mojej wyobraźni słyszałam muzykę z weselnego parkietu.

Jedyne, czego zabrakło mi w całym poradniku, to większe skupienie się na naukach przedmałżeńskich. Uważam, że jest to całkiem ciekawa informacja, czego można się spodziewać i jak przygotować choćby psychicznie na ten element przygotowań ślubnych, zwłaszcza jeśli ktoś bierze ślub kościelny. A dla tych, którym wystarczy ten cywilny, jest to ciekawostka warta doinformowania się: co nas ominie?

Okładka jest przyjemna, estetyczna i taka… ślubna :-) Cała książka jest upiększona ciekawymi ilustracjami, a czyta się ją (pomimo małego druku) naprawdę szybko- mi to zajęło dwa wieczory.

Uważam też, że każda Panna Młoda powinna przeczytać najpierw całość- z markerem w dłoni, zaznaczając co ważniejsze fragmenty i po to, by mieć pełny obraz sytuacji, a potem iść wg kolejnych części istotnych dla niej w danym etapie przygotowań. Będzie to o tyle łatwiejsze, że poradnik idzie chronologicznie wg tego, co powinnyśmy po kolei robić i nie zmusza nas do ‚skakania’ po kartkach.

Książka jest zdecydowanie skierowana do dziewczyn szykujących się do tego ważnego wydarzenia. Ale autorka bardzo często przypomina, że bez Pana Młodego całej ceremonii by nie było. Cały czas pamiętamy o jakże ważnej roli męskiej w tym wydarzeniu i tłumaczy nawet, jak brać go pod uwagę w kwestiach decyzyjno- uczestniczących, a wręcz jak z nim rozmawiać i współpracować, co nie jest łatwe przy różnych gustach i poglądach. Pani Justyna nie zapomina również o reszcie rodziny i przyjaciół, którzy często chcą aktywnie uczestniczyć choćby w wyborze koloru balonów czy serwetek na stół biesiadny. I jak ma sobie poradzić Panna Młoda z własnymi wyobrażeniami przeciwko całej rodzinie? Albo jak wytłumaczyć babci, że ślub kościelny naprawdę nie jest konieczny, bo cywilny równie dobrze spełni swoje zadanie?

Jak dla mnie idealny poradnik na temat idealnego wesela :-) !

Świetny poradnik dla osób, które planują ślub. Zostały opisane rzeczy do załatwienia przed weselem, o których byś nawet nie pomyślała. Przyjemnie czytało mi się, a przede wszystkim szybko. Poradnik dużo pomógł mi w doborze sali. Polecam !

Przyznam ze ten poradnik spadl mi z nieba, bo nic dobrego po polsku na temat organizacji slubu i wesela nie bylo. ksiazka jest piekna, co jednak widac najlepiej w wersji pdf ale tez dobrze sie ja czyta. prosty, konkretny, miejscami zabawny jezyk - idealna lektura nawet dla kogos, kto - jak ja - zajmuje sie tematem raczej z koniecznosci niz z pasji:) w kazdym razie: z czystym sercem polecam!

• Wyzwanie "52/2015"
  • Posiadane e-booki
  • 2017
  • Nie chcę czytać
  • Czytane wielokrotnie

Dodaj cytat z książki Jak zorganizować idealne wesele. Poradnik panny młodej