Afrykański świt

przygodowa
JustinneAnna

Akcja "Afrykańskiego świtu" rozpoczyna się w południowej części Afryki w lipcu 1957 roku. Nasz bohater – Siergiej Iwanowicz Bułanow – to uciekinier ze Związku Radzieckiego, który zarabia na życie jako przewodnik i ochroniarz karawan, wypraw badawczych i wszelkiej maści podejrzanych grup. Zrządzenie losu rzuci nas w wir niezwykłych wydarzeń, a nasze życie będzie zagrożone od pierwszego do ostatniego paragrafu. Do tego dochodzi skarb, tajemniczy kult i jego krwawa mistyka.

źródło opisu: http://masz-wybor.com.pl/ksiegarnia/

źródło okładki: http://masz-wybor.com.pl/ksiegarnia/

Hrabia Piotr Zawodniak | 2018-08-31
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Bardzo się ucieszyłem, gdy dowiedziałem się o tym wydawnictwie, które wydaje i promuje paragrafówki. Dziwię się sobie, że nie pomyślałem wcześniej jak czytnik jest dobrym medium dla takowych. Po pierwszych dwóch lekturach tego wydawnictwa wiem, że raczej nie można traktowach ich w kategorii dzieła literackiego, to są po prostu (i aż, żeby nie umniejszać) gry rekreacyjne. Scenariusz Afrykańskiego Świtu z początku mnie zainteresował, po czym rozśmieszył erotycznym motywem (bez zdradzania zbyt wielu szczegółów). Bawiłem się dobrze i przeszedłem w chyba najlepszy możliwy sposób, zakończeniem "Oświecony".

Zonk | 2018-02-16
Przeczytana: 14 lutego 2018

Jednym słowem niezła. Bez losowości, która moim zdaniem była negatywną cechą wielu innych gier tego autora. Dużo możliwych alternatywnych zakończeń, co sprawia, że grę chętnie się przechodzi nawet kilka razy. Gdyby nie literówki, ocena mogłaby być nawet lepsza.

stilla_sanguinis | 2018-07-20
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 19 lipca 2018

Ok, jest jakieś tam wprowadzenie akcja toczy się w Afryce, lata 50-te XX wieku, dzikie nieodkryte miejsca? Czy tylko mi tu data nie odpowiada do tej "dzikości"? Następnie wprowadzani jesteśmy w krótki opis bohatera, że to jakiś Sergiej, uciekinier z ZSRR, a teraz aktualnie przewodnik. Ten początek zwiastuje nie najgorszą opowieść, jednak później jest tylko gorzej. Autor mógłby jakoś bardziej połączyć ten wstęp z całą resztą. Po co mi takie wydziwiane funkcje bohatera, skoro potem na nic się zdadzą, na dobrą sprawę mógłby to być zwykły Jan Kowalski, który dorabia sobie w wakacje i nie zmieniłoby to nic zupełnie. Hmmm... a może lepiej jakby dano tu jakiegoś dziadka, który wraz z rozwojem akcji zaskoczyłby nas swoim sprytem? Żeby nie było to w opowiadaniu są momenty które potrafią nas zaskoczyć ale pomimo wszystko akcja toczy się za szybko i nie byłam w stanie wczuć się w historie..
Historia była mdła...opis, opis bach, bach nagle biegnie na nas nosorożec?! Wybierasz opcję, krótki...

Kejti | 2017-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2017