Zgłosuj na książki roku 2017

Filthy Beautiful Forever

Cykl: Filthy Beautiful Lies (tom 4)
Wydawnictwo: Kendall Ryan
Filthy Beautiful Forever
new adult, romans
angielski
Tweety

One seemingly innocuous promise. The one girl he could never forget.... Collins Drake exercises control over all facets of his life. From his business, to satisfying his physical needs … it all happens on his command. So when a woman shows up at his door and reminds him of a promise they made each other when they were just ten years old, it shouldn’t have the ability to rock his entire...

One seemingly innocuous promise.
The one girl he could never forget....

So when a woman shows up at his door and reminds him of a promise they made each other when they were just ten years old, it shouldn’t have the ability to rock his entire world.

Yet it does.

Because Mia Monroe wasn't just his childhood best friend, she wasn't just the girl he lost his virginity to and hasn't seen since, she's the one exception to his perfect control. And piece by piece, she's about to tear apart his carefully laid plans.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/23362181-filthy...(?)

źródło okładki: http://d.gr-assets.com/books/1414099791l/23362181.jpg

Marika | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Collins jest najstarszym i najpoważniejszym z braci Drake. Odnosi sukcesy w pracy, od dłuższego czasu spotyka się z supermodelką... jednak w jego związku coś jest nie tak. I wtedy nagle na progu jego domu pojawia się Mia - dawna przyjaciółka z dzieciństwa, z którą nie widział się od piętnastu lat - i kompletnie wywraca jego życie do góry nogami.
Więc co się stanie, kiedy przyszłość zderzy się z przeszłością? Czy można potraktować poważnie obietnicę, którą złożyli sobie dwadzieścia lat temu...?

Collins zdecydowanie dorównuje swoim braciom. Wszyscy są przystojni, zabawni i romantyczni. A epilog uroczy, takie szczęśliwe zakończenie dla wszystkich. ;)
Podsumowując, seria jest taka lekka i czyta się ją szybko i przyjemnie.

olala | 2015-03-06
Przeczytana: 08 marca 2015