IO TI SENTO
karollllllla

Wenecja, Rzym, Sycylia: Podróż w poszukiwaniu namiętności. Kobieta, która nie zaznała miłości I mężczyzna z mroczną przeszłością… Elena zrobiła krok naprzód. Dni szaleńczej namiętności, które przeżyła z Leonardo, sprawiły, że poznała mroczną stronę rozkoszy i stała się silna dziś są jedynie mglistym wspomnieniem. Dziś Elena wie, czego chce. Opuszcza Wenecję i przenosi się do Rzymu, aby...

Wenecja, Rzym, Sycylia:
Podróż w poszukiwaniu namiętności.
Kobieta, która nie zaznała miłości
I mężczyzna z mroczną przeszłością…

Elena zrobiła krok naprzód. Dni szaleńczej namiętności, które przeżyła z Leonardo, sprawiły, że poznała mroczną stronę rozkoszy i stała się silna dziś są jedynie mglistym wspomnieniem. Dziś Elena wie, czego chce. Opuszcza Wenecję i przenosi się do Rzymu, aby rozpocząć perfekcyjne, pełne harmonii życie z Filippem. Gdy los zaczyna piętrzyć przed nimi przeszkody, okazuje się, że więź między Eleną i Leonardem nadal istnieje i jedno przypadkowe spotkanie może na nowo rozbudzić ogień, który nigdy nie zdołał zgasnąć.
By uczcić 30 urodziny Eleny, Fillippo zaprasza ją do restauracji... Leonarda. Spojrzenie, skradziony pocałunek doprowadzają do wzniecenia na nowo płomiennego związku. Wbrew zasadom i wyrzutom sumienia. Seks przestaje być czystym poszukiwaniem rozkoszy i staje się zjednoczeniem dusz, które należą do siebie nawzajem. Do czasu, kiedy najskrytsza tajemnica Leonarda wychodzi na światło dzienne i Elena musi zdecydować czy jest gotowa zapłacić za swoje czyny…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl

Kasiek | 2015-03-08
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 08 marca 2015

Druga część historii Eleny jest niestety jeszcze bardziej irytująca niż pierwsza. I tym razem nie tylko ze względu na postawę głównej bohaterki, ale na brak akcji i nudne wątki. Całość fabuły opiera się na lawirowaniu Eleny pomiędzy dwoma mężczyznami, których kocha. Dopiero na końcu jest delikatny zwrot akcji, którego z kolei można było się w pewnym sensie domyślić. Fabuła jest uboga, a liczne sceny erotyczne wypełniają braki w niej. Książka naprawdę nudna. Dobrze, że jest krótka i szybko się ją czyta.

wiejskifilozof | 2016-04-13

Jestem już po tomie numer 2,z czego bardzo się cieszę.Bo,to książka naprawdę dobrze napisana.
Oj,Elena Elena,trudna z niej dziewczyna.Kogo wybrać Filipo czy Leonardo ?
Jeden lepszy od drugiego.
A kiedy dowiaduje się,czegoś więcej o Leonardo lektura staje się bardziej ciekawsza.
Książka czyta się jakby sama,a ma w sobie tyle radości.

lulamae | 2015-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Aaaa! To było straszne. Sama nie wiem czemu katowałam się, aby doczytać to do końca, ale to chyba ta zgubna nadzieja, że może będzie lepiej.
Moje załamanie i zgorszenie nie nastąpiło z powodu słabego stylu czy czegoś w tym rodzaju, a za sprawą bohaterów i ich zachowań.

Nie jestem w stanie czytać tego co wyprawia główna bohaterka i tego zaakceptować.
Już przy pierwszej części pisałam, że Elena niema kręgosłupa, ale w tej części to ona przeszła samą siebie. Kocha faceta (Filippo), a właściwie tak gada, spotyka tego który ją zranił (Leonardo) i zaraz fiku-miku. Zdradza swojego faceta z premedytacją, wielokrotnie, przez chwilę udaje, że ma wyrzuty sumienia, jest przykładną dziewczyną, postanawia, że więcej się to nie powtórzy, ale to tylko czcze gadanie, bo oczywiście że robi to ponownie... a potem jeszcze robi z siebie męczennicę. Nienienienienie! Nienawidzę takiego czegoś! Tragedia.
Zresztą mogłabym tu chyba napisać krótką książkę, dlaczego takie bohaterki nawet nie powinny być...

Aneta Wiola | 2016-08-09
Przeczytana: 2015 rok

Erotyk, czy kolejna komedia Cao? Moim zdaniem ani jedno, ani drugie. Pornos w pięknym opakowaniu. Włoszka wcisnęła ludziom chłam pod pozorem powieści romantycznej. Jak można być tak zaślepionym jej fenomenem?

Elena jeszcze bardziej wkurzająca niż w poprzedniej części. Bohaterka zmieniła się na gorsze i nawet jej przyjaciele to zauważyli. Myślałam, że nie dociągnę do końca, miałam ochotę komuś zrobić krzywdę po lekturze.

Dziękuję Cao za zszargane nerwy, nudne opisy i denerwujących bohaterów.
Dwie gwiazdki daję dlatego, że podoba mi się prosty styl pisania Cao, no i uważam, iż relacje bohaterów nie są nudne. Tego nie można powiedzieć.

Betty | 2015-03-01

Jedna gwiazdka więcej, bo więcej się dzieje ;)
Ta część z pewnością zapewnia więcej emocji, ekspresji, rozterek, niepewności, erotycznych uniesień, smutku, radości i całe mnóstwo szczerej, oddanej i niezastąpionej prawdziwej kobiecej przyjaźni :)
I to chyba byłby największy pozytywny aspekt kolejnej części historii Eleny i Leonarda, bo niestety, nie zdradzając treści, można się domyśleć i samemu wywnioskować, czego oczekiwać gdy w historię miłosną wplątane są nie dwie, a trzy osoby...trójka to już tłum, również w tym przypadku, więc Elena dokonuje wyboru. Czy słusznego? każdy oceni według siebie,a jedynym pewnikiem jest fakt, że ktoś zostanie ze złamanym sercem.
Koniec końców, polecam tą część, bo moim skromnym zdaniem jest dużo lepsza od poprzedniej i pozostawia nas ze znakiem zapytania i niezaspokojoną ciekawością odnośnie zakończenia ;)

Agnieszka | 2015-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2015

W kolejnym tomie trylogii Elena zyskuje nieco wyrazistości, choć jej rozchwianie emocjonalne w pewnych momentach potrafi zagrać na nerwach idealnie czytelnikowi. Leonardo odkrywa kilka kart z tajemniczej układanki, choć nadal jest postacią istnego boga i kusiciela jednocześnie. Fil jak dla mnie to postać nijaka, z jednej strony energiczna i żywiołowa, z drugiej powtarzalna i przewidywalna.

majeczka241 | 2016-03-05

,,Jeżeli istnieje szczęście, nie może być daleko stąd."

Z przyjemnością zabrałam się za pierwszą część książki ,,Widzę cię". Po skończonej lekturze miałam niedosyt, jednak, że miałam inne obowiązki na głowie (czytaj studia) musiałam ją niestety na pewien czas odłożyć. Z każdym dniem zastanawiałam się jak dalej potoczyły się losy Eleny po wyborze jakiego dokonała. Czy słusznego? Czy w końcu jest szczęśliwa? Czy zapomniała o niefortunnych przeżyciach? Gdy w końcu udało mi się sięgnąć po ,,Słyszę cię" od razu znalazłam się w malowniczym Rzymie.

,,To miasto przypomina damę, która postanowiła założyć naraz wszystkie ubrania ze swojej garderoby, mieszając epoki i style, niezdecydowana, czy chce się okryć, czy odsłonić.''

Rzym jest kolejnym miejscem na mojej liście do odwiedzenia, dlatego cieszę się, że i tym razem autorka przybliżyła mi ten uroczy zakątek. Czułam się jakbym znajdowała się w środku historii, wraz z bohaterką kroczyłam po uliczkach Rzymu, poznawałam jego ciekawe...

Natalia | 2015-02-05

Irene Cao po raz kolejny zaskoczyła mnie swoim stylem i doskonałymi opisami urzekającego Rzymu.
"Słyszę Cię" pozwala nam odwiedzić Włochy i ich ogromne dziedzictwo. Drugi tom zaczyna się dokładnie tam, gdzie skończył się pierwszy. Elena Volpe jest pewna, że dokonała słusznego wyboru przeprowadzając się do Filippo. Kobieta jest w trakcie pracy nad dziełami sztuki w jednym z kościołów w samym sercu Włoch. Elena jest pewna, że związek z Filippo może się udać, ale czy na pewno zapomniała o Leonardo?
Fil jest idealnym partnerem, przyjacielem i wymarzonym narzeczonym. Otacza Elenę miłością, ale młoda kobieta, nie wiedząc dlaczego, nie można zapomnieć o Sycylijskim szefie kuchni.
Jej sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana niż wcześniej, ponieważ czuje się zobowiązana wobec Filippo, a gdy drogi Eleny z Leonardo znowu się krzyżują, sytuacja wydaje się być nie do rozwiązania...
W kobiecie ciągle kotłują się emocje, jest rozdarta pomiędzy przywiązaniem do Fila, a magnetycznym...

anpamo | 2015-05-28
Przeczytana: 28 maja 2015

hmmmm.... szczerze?? nic ciekawego, siegnełam po tą trylogię tylko dlatego że nic interesującego nie miałam pod reką i chyba wyczerpałam już zasób ciekawych książek, albo to One postawiły tak wysoką poprzeczke że wszystko inne jest nudne.
Książka opowiada dość dziwną historię Eleny .... któtej przydarza się namiętny i obłędny sex z pewnym szefem kuchni o imieniu Leonardo, który nie chce opuścić jej myśli...... dziwne toczą się perypetie... musiałam zmuszać się do czytania

pijana_z_niemocy | 2017-08-24
Przeczytana: maj 2017

Historia pożądania, namiętności i seksu tu staje się historią miłości pomimo wszystko. I gdyby tylko Leonardo istniał naprawdę... Wciągająca, pełna pasji opowieść. Polecam tym niezbyt pruderyjnym.