Romans wszech czasów

Cykl: Przygody Joanny (tom 6) | Seria: Królowa Polskiego Kryminału
Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
romans, kryminał, morze, zabytki, Chmielewska,
drepers

Trzy tygodnie z obcym mężczyzną pod jednym dachem? Jak widać, są kobiety, które nie cofną się przed niczym… Joanna, chcąc podreperować swój budżet, przyjmuje niecodzienną propozycje, a konsekwencje jej decyzji okażą się bardziej zaskakujące, niż można się było spodziewać. Powieść łączy sensacyjną intrygę z pełnym humoru spojrzeniem na rzeczywistość – czyli wszystko, co najlepsze w powieściach Joanny Chmielewskiej. Królowa polskiego kryminału to unikatowa seria obejmująca 50 najlepszych i najchętniej czytanych książek Joanny Chmielewskiej. Miłośnicy dowcipnie napisanych powieści sensacyjnych będą mogli stworzyć jedyną w swoim rodzaju kolekcję. Te wyjątkowe publikacje ukażą się w niezwykłej szacie graficznej – wszystkie okładki projektuje Andrzej Pągowski.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/product/125126-romans-wszech-czasow

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/product/125126-romans-wszech-czasow

PABLOPAN | 2016-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2016

Chmielewska jest dobra na wszystko! Po raz kolejny udowadnia, że jest królową polskiego kryminału. Na chandrę, na słotę, na gorszy i lepszy dzień - książka Chmielewskiej w ręku to gwarancja dobrego humoru. Tym razem intryga jest dość skomplikowana, przepełniona groteską i komicznymi sytuacjami. Zastępczy mąż, zastępcza żona, wątek kryminalny w tle, a wokół głównej bohaterki, a raczej obiektu jej westchnień, kręcą się jakieś lafiryndy. Dobra zabawa gwarantowana, zachęcam do sięgnięcia po książkę mistrzyni humoru!

Ilekroć czytam tą książkę, moi bliscy są przekonani, że ostatecznie zwariowałam ze szczętem. Śmieję się, chichram, krztuszę, płaczę w spazmach uciechy, wyję i zarykuję się aż do bólu brzucha i utraty tchu. Nie wstawiłam daty przeczytania, bo zwyczajnie jej nie pamiętam. Książkę mam od lat i czytałam ją z milion razy ( to moja najukochańsza ze wszystkich książek jakie kiedykolwiek przeczytałam ). Wg mnie jest to najlepsza powieść pani Joanny. Nie umiem się tylko zdecydować czy jest lepsza niż "Lesio" czy nie :)).
Ta książka powinna być sprzedawana w aptekach jako lek na wszelkiego rodzaju załamania, depresje czy chandry. Nie spotkałam niczego lepszego. Za każdym razem działa niezawodnie.
Polecam gorąco z całego serca !!!

Shimik | 2015-08-15

Jak wszystkie książki Joanny, które do tej pory czytałem tak i tak jest zabawna i ma swój własny charakter:) Dobra książka na rozluźnienie:) Przyjemnie się w nią zagłębia:)

Degamisz | 2018-05-13
Przeczytana: 13 maja 2018

Jak uwielbiam wczesne powieści Joanny Chmielewskiej tak do „Romansu wszech czasów” nie pałam zbytnim sentymentem. Nie do końca wydaje mi się wiarygodny fabularnie. O ile inne jej powieści też bywały chwilami absurdalnie nierealne to jednak były podane w takiej formie, że było to całkiem wiarygodne i do przyjęcia. Tutaj nie miałem takiego poczucia. Za dobrze się to wszystko układało i za dużo tych niespodziewanych zbiegów okoliczności.

Poza tym powieść ta dzieli się dla mnie na trzy części. Pierwsza, mniej więcej do odkrycia afery przez Joannę – Basieńkę jest bardzo ciekawa i pełna napięcia. Druga, czyli z chwilą odkrycia afery jest dla mnie jak spuszczenie powietrza z balonu. Robi się nagle nieciekawie, nudnie i przewidywalnie. I dopiero trzecia część, ta z chwilą wyjazdu Joanny do Sopotu na nowo ożywia akcję, na nowo nadaje tempo i znacznie uatrakcyjnia fabułę.

Gdyby nie ta środkowa część to „Romans wszech czasów” zapewne należałby do żelaznego kanonu uwielbianych przeze mnie...

teri | 2013-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Bardzo,bardzo dobra!Ubawilam sie swietnie.Chmielewska,jaka lubie i jakiej chce.Tym,ktorzy jeszcze jej nie przeczytali polecam goraco,jedna z lepszych!Molto divertente....

Coś takiego to mogła wymyślić tylko Joanna Chmielewska:) I to jest komplement. Cudowna, nieprawdopodobna historia, od której nie można się oderwać. Wspaniały relaks, radość i odpoczynek. Książki Joanny Chmielewskiej powinny być przepisywane jako lek na chandrę i melancholię. "Romans wszech czasów"- nie dla ponuraków i osób bez wyobraźni, wszystkim innym polecam.

Monika | 2014-02-07
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 lutego 2014

"Romans wszech czasów" okazał się bardzo, ale to bardzo przeciętną książką.
Na tym kończę chwilowo moją przygodę z panią Joanną, muszę chwilę od Niej odpocząć ;)

Stokrotka | 2015-07-23
Przeczytana: luty 2015

Gdybym miała mierzyć wartość powieści Joanny Chmielewskiej według skali śmiechu, tej przyznałabym palmę pierwszeństwa. Nigdy wcześniej tak się nie śmiałam, czytając książkę.

Czytałam ją dawno temu podczas wakacji, które spędzałam u mojej cioci.
Mimo upływu lat, doskonale pamiętam ciągłe wybuchy śmiechu towarzyszące tej lekturze. Zabawa przednia:)

Pinacolada | 2015-01-08
Na półkach: Przeczytane, Audiobook