Ja Jakub syn Samuela

Wydawnictwo: Atla
9788360732045
historyczna

Wiedzieliśmy już, że musimy coś uczynić, by już nigdy naród żydowski nie doznał zagłady, że musimy mieć własne państwo, abyśmy się mogli obronić, że nie wolno nikomu innemu decydować o naszym losie. Pragnęliśmy jechać do Palestyny i pomógł nam Icchak Cukierman Antek z dowództwa Żydowskiej Organizacji Bojowej w Getcie Warszawy. Wędrowaliśmy po Europie aż pod koniec 1945 dotarliśmy do Włoch. Wodzisławski Jakub

mstop17 | 2013-04-25