Thorgal: Błękitna Zaraza

Le Mal bleu
Wikingowie, przygoda, fantasy
komiksy
skun

Pewnego dnia Jolan odkrywa na dryfującej łodzi zwłoki o dziwnym - sinoniebieskim kolorze. Zmarłemu towarzyszą tylko szczury. Jeden z nich boleśnie gryzie Jolana w ramię. Nieco później cała rodzina zostaje zaatakowana przez hordę karłowatych piratów. Z opresji ratuje ich tajemniczy nieznajomy. Arkan, ich wybawca, jest dziedzicem wspaniałego królestwa. Aaricia, oczarowana galanterią Arkana, nie zdaje sobie sprawy, że na jej rodzinę czyha prawdziwe niebezpieczeństwo. Tymczasem rana na ramieniu Jolana zaczyna się zaogniać. Szarmancki do tej pory gospodarz staje się śmiertelnie niebezpiecznym monstrum. Czy Thorgalowi uda się wyrwać rodzinę ze szponów niechybnej śmierci? I czym naprawdę jest Błękitna Zaraza?

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.

Prrr, fabuło, prrr. Chciałoby się po prostu powiedzieć, że to fajny i przyjemny album, który szybko się czyta. Ale jest mały szkopuł: pełno w nim dziur.

Błękitna Zaraza powinna była być rozbita na dwa tomy, które pozwoliłyby pokazać się bohaterom pobocznym. Wyskakiwali, niestety, jak króliki z kapelusza scenarzysty. Przykład z małym spoilerem? Poniżej.

Ot, klasyczna historia, bliźniaki-książęta, dziedzice królestwa. Nic złego w schemacie, zresztą nie pierwszym w Thorgalu. Jednego chłopca się oczywiście pozbyto, wrzucono do rzeki, ale przygarnęło go mówiące dziwnym językiem plemię karłów. Niemowlaka, warto sprecyzować. I tu się zaczynają schody.

Nasz książę-wygnaniec świetnie mówi językiem Thorgala, wie co się dzieje w pałacu - jak? Nikt nie raczył wyjaśnić. Skąd wiedział kim jest? No idea, ale dworski braciszek pojęcia nie miał o istnieniu bliźniaka. Co więcej, nasz podrzutek nauczył prymitywne plemię budowania narzędzi. Skąd to umiał? A kogo to obchodzi, to bohater poboczny....

Betoniarka | 2018-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2018

Historia w tym tomie była trochę naciągana, [SPOILER] bo jak to może istnieć potworna śmiertelna zaraza, na którą jest proste lekarstwo, które zna gość znajdujący się niedaleko problemu, a jednak zaraza latami swoje żniwo zbiera? Ale generalnie komiks bardzo dobrze się czytało i oglądało, pomimo tych niedociągnięć.

Chris3z8 | 2019-05-31
ds1976 | 2019-05-03