Seras-tu là?

Wydawnictwo: Pocket Books
francuski
MartaNapiorek

Qui n'a jamais rêvé de revenir à cet instant décisif ou le bonheur était possible ? « Elliott, installé à San Francisco, est un chirurgien réputé et le papa comblé d'Angie. Il nagerait dans le bonheur le plus total si Ilena, la femme de sa vie, n'était pas morte trente ans auparavant. Mais, un jour, il fait une rencontre étrange : un homme lui donne l'opportunité de revenir en...

jour, il fait une rencontre étrange : un homme lui donne l'opportunité de revenir en arrière.
Désormais capable de naviguer entre deux années, 2006 et 1976, Elliott se rencontre lui-même quand il était jeune. Et tente de convaincre son double de prendre des décisions différentes, avant
de réaliser, trop tard, qu'on ne joue pas impunément avec les couloirs parallèles du temps.
Ce face-à-face plein de tendresse ne manque pas de charme. »

źródło opisu: http://www.pocket.fr/site/seras_tu_l_&104&...(?)

źródło okładki: http://www.pocket.fr/site/seras_tu_l_&104&...»

Joanna | 2014-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Za sprawą tajemniczych pigułek otrzymanych w podzięce za uratowanie życia od starego Khmera sześćdziesięcioletni uznany lekarz chirurg dokonuje rozrachunku swojego życia. W obliczu śmiertelnej choroby ponownie przeżywa związek z kobietą swego życia – Ileną. Zastanawia się czy mógł mieć wpływ na okoliczności jej śmierci. Towarzyszy mu uczucie obwiniania się, czy mógł mieć wpływ na inny przebieg zdarzeń. Niezapomniana nastrojowa powieść o uczuciach.

Paco | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Decyzje- konsekwencje. Brak decyzji- konsekwencje.
Od tego nie da się uciec. Życie to implikacja istnienia.
Nawet ta opinia jest pokłosiem medytacji nad lejtmotywem książki.
Konsekwencją.
Mam przed oczami mgłę wzruszenia. Śmierć. Szansa czy przekleństwo ?
Dobitne pytanie, które stawia Musso. To jego punkt orientacyjny.
Na czas czytania mój mózg został tym pytaniem zaanektowany.
Wszedłem do labiryntu relacji z samym sobą.
Oszukać przeznaczenie ? Stare przysłowie pszczół mówi – nie ma szans.
Muso mówi – szanse są. Nieraz trzeba to zrobić na wskroś inwazyjnie.
Nieraz brawurowo. Ale szanse są.
Szansa pierwsza, miłość. Szansa druga, przyjaciele.
Miłość to gwóźdź programu. Przyjaciele z kolei są jak tlen i woda.
Jednak nie ma sklepów z przyjaciółmi, nie kupisz ich nawet w internecie.
Musisz znaleźć inny sposób, by zaskarbić sobie ich życzliwą dłoń.
Tak. Takie rzeczy przychodzą człowiekowi do głowy, czytając.
A skoro tak... to chyba warto.

AuroraBorealis | 2016-07-26
Przeczytana: 24 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Co byś był w stanie poświęcić, by móc przenieść się w przeszłość i zapobiec pewnym zdarzeniom z Twojego życia?

Taki dylemat ma również główny bohater powieści "Będziesz tam?". Doktor Elliott Cooper otrzymuje od tajemniczego szamana prezent w postaci jeszcze bardziej tajemniczych pigułek, dzięki którym może cofnąć się w czasie, by móc zobaczyć swoją już dawno nieżyjącą ukochaną Ilenę. Czy uda mu się zmienić swoje i jej przeznaczenie? Czy unikną tragedii, a może wywołają kolejne? Jakie okażą się być konsekwencje zmieniania przyszłości?

Według mnie fabuła książki przypominała nieco film "Efekt motyla" z Ashtonem Kutcherem. Książkę "łyknęłam" wyjątkowo szybko, bo w 2 weekendowe dni. Ponownie mamy tu do czynienia z walką i próbami zmiany swojego przeznaczenia. A czy udanego dowiecie się z tego tytułu.
Zakończenie wydawało mi się zbyt oczywiste, zbyt krótkie tak jakby Musso gdzieś się spieszył i dające się z łatwością przewidzieć. Obyło się też tym razem bez niespodzianek i zbędnych...

FairytaleePrincess | 2017-12-05

Jedna z najlepszych książek Musso! Wciągnęła mnie bez reszty, przeczytałam ją w jeden dzień, płacząc przy tym jak bóbr. W tej powieści Musso wydaje mi się być w szczytowej formie, ponieważ naprawdę uważam tę historię za wyjątkową, mimo, że nie do końca prawdopodobna, to jednak uświadamia nam mnóstwo rzeczy, uczy szacunku do siebie i swojego życia. Pełnokrwiści bohaterowie sprawiają, że nie trudno nam się z nimi zidentyfikować, a w całą historię wsiąkamy, jakbyśmy sami byli jej bohaterami, polecam!

Ania K | 2013-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Dla mnie super książka,wręcz magiczna ,dająca wiele do myślenia ,nasuwająca refleksje czy przeznaczenie można zmienic i czy wszystko w naszym życiu dzieje sie po coś i ma czemuś służyc.Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Musso i na pewno nie ostatnie ,chętnie sięgne po inne tytuły tego francuskiego autora.Ksiązke czyta sie błyskawicznie ,lekko,nie brak tu wartosciowych przysłów i cytatów.Zapraszam i zachęcam do lektury.

Mollinka_90 | 2017-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2017

Książka Musso miała wiele cech, które spokojnie mogłyby zagwarantować jej status mojej ulubionej: tematyka przeznaczenia determinującego ludzkie życie, wątek podróży w czasie, tajemnic z przeszłości, uczucia silniejszego niż śmierć, cytaty rozpoczynające każdy rozdział i wysokie noty użytkowników LC. Co mi zatem w niej nie pasuje? Dlaczego odbieram ją inaczej niż większość i wystawiam tylko marne 5/10? Odpowiedź nie jest prosta, bo naprawdę ciężko się tu do czegokolwiek przyczepić, niemniej jednak Musso chyba moim ulubionym pisarzem się nie stanie.

"Będziesz tam?" to historia trójki przyjaciół, których połączyły dramatyczne wydarzenia. Między Eliottem, młodym lekarzem, a Ileną, brazylijską lekarką weterynarii, narodziło się szczere uczucie. Matt, z pochodzenia Francuz, pozostał ich oddanym kompanem. A jednak życie miało dla nich nieprzewidywalny scenariusz. Akcja powieści przeplata się między wydarzeniami z życia 60-letniego Eliotta, który stoi u progu śmierci, a wydarzeniami z...

Kiwi_Agnik | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Wspaniała książka pełna emocji i wzruszeń.
Doskonale pokazany obraz przyszłości w przeszłości i fascynująca podróż pomiędzy tymi dwoma światami.

Jak dotąd najlepsza książka pana Musso jaką przeczytałam.

POLECAM!

Monika | 2014-05-29
Przeczytana: 28 maja 2014

"Gdyby młodość wiedziała...
Gdyby starość mogła..."

Moim zdaniem to jedna z najlepszych powieści autora. Mamy tutaj tyle uczuć i emocji, że aż wylewają się poza kartki książki. Mamy miłość kobiety do mężczyzny, mężczyzny do kobiety, mężczyzny do córki, mężczyzny do przyjaciela, kobiety do zwierząt, mężczyzny do psa - i to wszystko na niewiele ponad 300 stronach! Mamy też przemyślenia i strach osoby śmiertelnie chorej. Całość aż kipi od emocji!

Nie mogę się już doczekać aż sięgnę po kolejne powieści autora.

Mała-Mi | 2017-02-12
Przeczytana: 10 lutego 2017

To moje kolejne spotkanie z Panem Musso. Poprzednie było bardziej udane, dlatego książkę oceniam 6/10.

Sam pomysł, aby przedstawić próbę oszukania przeznaczenia wraz z konsekwencjami oceniam na plus. Jednak sposób "podania" tego tematu nie do końca do mnie przemówił.

Łykanie magicznych tabletek aby podróżować w czasie i zmieniać przeszłość trącił mi lekko myszką. Zabrakło mi w tym wszystkim realizmu.

Książka pozostawiła we mnie letnie odczucia. Nie mogę jej ani w 100 % skrytykować, ale nie mogę też powiedzieć, że mnie poruszyła. Czyta się ją jednak lekko i szybko, więc czasu, który jej poświęciłam, nie uważam za stracony.

Przebudzona | 2015-09-15
Przeczytana: 11 września 2015

Jedno słowo: REFLEKSJA

Po przeczytaniu pod rząd 3ech powieści G. Musso muszę rzec, że od jego powieści naprawdę trudno się oderwać, w sumie jest to prawie niemożliwe ;), bo są takie WCIĄGAJĄCE :) To była moja druga jego powieść i ze względu na tematykę GDYBANIA podobała mi się bardziej niż "Papierowa dziewczyna". W sumie to nawet nie ważna jest, aż tak bardzo jej treść, bo co by pisarz nie wymyślił to i tak sięgając po nią już jego cel został osiągnięty - na te parę GODZIN, bo z pewnością nie dni ;) możemy się zastanowić nad własnym życiem i czy ZARYZYKOWALIBYŚMY i połknęlibyśmy taką pigułkę?

Powiem tak nie wszystkie decyzje głównego bohatera a może raczej "bohaterów" - teraźniejszego i przeszłego (choć i to już staje się względne i się zaciera ta granica) mi się podobały. Jak się zastanowić koniec końców nie musiało, bo to był JEGO WYBÓR. Według mnie to było czysto egoistyczne z jego strony (tego staruszka). Mogę zrozumieć chęć przed śmiercią zobaczenia po raz ostatni ukochanej...