Wilczy Szaniec

Wydawnictwo: Kengraf
83-87349-95-X
historyczna

Niniejszy przewodnik opisuje funkcję, budowę, lokalizację oraz maskowanie Wilczego Szańca a także atmosferę, panującą tu w czasie pobytu Hitlera. Szczególnie dużo miejsca poświęca się zamachowi na fuhrera, dokonanego w tej kwaterze przez pułkownika Stauffenberga 20 lipca 1944 roku. Liczne odwołania do najnowszej literatury polskiej i obcojęzycznej, a także bogaty i trafnie dobrany materiał fotograficzny stanowią o wyjątkowej atrakcyjności tej publikacji.

źródło opisu: http://www.odk.pl/wilczy-szaniec,4731.html

źródło okładki: http://www.odk.pl/wilczy-szaniec,4731.html