Ponura prawda o Józefie Piłsudskim

Wydawnictwo: Retro
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia, Polska, Piłsudski,
historyczna

Skala mitologizacji Piłsudskiego daje się porównać z sakralizacją Generalissimusa Stalina, geniusza ludzkości, ojca narodów. Obrzydliwe zmitologizowanie Piłsudskiego i jego synonim piłsudczyzna, przetrwały legendę Stalina o pół wieku, kiedy Chruszczow zdetronizował tego ludobójcę na XX zjeździe KPZR, natomiast Piłsudski przeciwnie żyje do dziś, coraz bardziej monumentalnie, coraz ordynarniej zakłamywany jako rzekomy twórca Polski Odrodzonej, czego dowodem były kolejne obchody rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada 2004 roku. Posypały się wtedy formułki: geniusz , twórca Polski Odrodzonej , marszałek .ze wstępu

romek | 2015-02-19

Autor obala legendę o Piłsudskim jako ojcu narodu Polski Odrodzonej.Był to socjalistyczny terrorysta,austro-niemiecki kolaborant.Sprawca zbrodniczej awantury kijowskiej (1920),która kosztowała życie około 200 tys Polaków , Oraz wojny polsko-polakiej w maju 1926 roku - krwawego przewrotu dla zdobycia dyktatorskiej władzy.Zlecedoniawca mordu na generałach Wł.Zagorskim i T.Rozwadowskim.Niszczyciel polskiej armi i lotnictwa.Ignorant i dyletant w każdej dziedzinie,poza mistrzostwem w prowokacjach,intrygach,kłamstwach.Totalitarna władza nad pogardzana Polska była jedyna siła motoryczna jego życia i kariery.W książce tej znadziemy długa listę zaniechań i grzechów Józefa Piłsudskiego ,i o dziwo co jest wielka zaleta bardzo dobrze udokumentowana.Czytajac te książkę od pierwszych jej stron naprawdę włos jeży sie na głowie i naprawdę to jest ponura prawda o Mężu Narodu.Oby w naszej dalszej historii było ich jak maj mniej.

papi616 | 2015-09-02
Drapek25 | 2014-11-14