Rejs szarego wilka

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

znakomita powieść wojenna autorstwa amerykańskiego pisarza młodego pokolenia. Kapitan GĂźnter Kern, jeden z asów hitlerowskiej Kriegsmarine, zostaje mianowany dowódcą najnowocześniejszego okrętu podwodnego, który ma popłynąć do brzegów Wielkiej Brytanii i wykonać tam zadanie, mogące odwrócić losy wojny. Jest rok 1944, alianci wylądowali w Normandii i koniec Trzeciej Rzeszy jest już tylko kwestią czasu. Misja kapitana Kerna jest ostatnią nadzieją Hitlera. Naprzeciw dowódcy U-Booota staje jednak George Hardy, ekscentryczny kapitan Royal Navy, przez wielu uważany za szaleńca, uchodzący jednak za najwybitniejszego specjalistę od zwalczania okrętów podwodnych. Na powierzchni i w głębinach Atlantyku rozgrywa się śmiertelny pojedynek. Okładka: miękka, Rok wydania: 2006,

Zubaaa | 2015-10-22
Bono1956 | 2014-12-26