Selling For Dummies 2nd Ed

Wydawnictwo: John Wiley & Sons, Inc.
biznes, finanse

Selling is really about people skills -to be successful in sales, you must be able to cooperate, have good listening skills, and be willing to put others needs before your own. With selling skills in your arsenal, you ll be happier in a lot of areas of your life, not just in your career (although that will certainly benefit too). Whether you re starting out in sales or have been at it since the beginning of time, this guide offers great information to keep you upbeat and moving forward, allow