Tajemnice makijażu

Wydawnictwo Ole
2015-01-28
2015-01-28
9788328011977
maijaż make up tajemnice makijażu poradnik wizaż zasady kosmetologia sekrety makijażu

Wszystko ok, niech już będzie, że to mniej lub bardziej książka o makijażu, ale tajemnic to w niej nie ma. Nie dowiedziałam się absolutnie niczego, a wiedzę mam z internetu i innych książek urodowych. Niebrzydkie obrazki, niegłupi styl, ale szkoda czasu, zwłaszcza tych, którzy są już wprawieni w makijażowym boju. Jak ktoś się nie zna i zaczyna - śmiało może sięgnąć, ale niech nie liczy na to, że ta pozycja uczyni z niego wizażystę. Parę ogólników i z 5 szczegółów plus zdjęcia.

"Tajemnice makijażu" to książka, która mnie rozczarowała. Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest zła książka. Tylko jej targetem mogą być co najwyżej 14 latki, które nie mają dostępu do internetu, gazet ani nie mają koleżanek, bo tylko wtedy mogą nie posiadać żadnej, nawet najmniejszej wiedzy dotyczącej makijażu.

"Tajemnice makijażu" to książka, którą czytałam wieki. Ilekroć zabierałam się do czytania, po dosłownie kilku stronach zasypiałam, tak mnie te makijażowe wywody zanudzały. Do tej pory nigdy wcześniej nie zasnęłam czytając książkę także to chyba nie najlepsza rekomendacja. Warto zaznaczyć, że nie jestem wizażystką ani makijażystką ani nawet nie wykonuję wymyślnych makijażu na potrzeby własne. Preferuję make-up no make-up look. Także generalnie książka o makijażu powinna być dla mnie interesująca i powinnam czegoś się z niej nauczyć. Cóż, wszystkie informacje zawarte na 203 stronach były mi znane i nie było tu dla mnie nic nowego ani odkrywczego. Nawet zaprezentowane makijaże jakoś nieszczególnie mi się podobały, ale to tylko moje zdanie, a o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje.

"Tajemnice makijażu" to kilka słów o zawodzie makijażystki, a także informacje o tym jakie rodzaje kosmetyków kolorowych są dostępne, trochę o technice wykonywania makijażu i kilka propozycji na dzień i na wieczór, a także makijażu fotograficznego. Generalnie znajdziecie tam wszystko co już zapewne wiecie z internetu czy innych tego typu publikacji - jakie kolory pasują do jakich tęczówek, jak dobrze wykonturować twarz itp. Jeśli macie córkę, która nie wie za dużo o makijażu to książka spisze się idealnie, w innym wypadku raczej nie warto wydawać na nią pieniędzy.

"Tajemnice makijażu" to książka, którą czytałam wieki. Ilekroć...

typowo amerykańska ;-)

• Domowa cela
  • 52/2015
  • X Makijaż
  • Daniny wydawnicze

Dodaj cytat z książki Tajemnice makijażu