Oczami bezpieki

Wydawnictwo: Arcana
historyczna

Oczami bezpieki to zbiór kilkunastu artykułów i rozpraw naukowych poświęconych różnym aspektom działalności aparatu bezpieczeństwa PRL. Na wybranych przykładach autor ukazuje walkę bezpieki z polską emigracją polityczną, Polonią amerykańską, opozycją antykomunistyczną w kraju i z Kościołem katolickim.

Arkadiusz | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

Tematyka ważna ale czytać się tego nie da. Mnóstwo szczegółów istotnych i nieistotnych, przepisane całe strony matreiałów z IPN. Ważne ale ciężko z tego wyłapać ważne wiadomości. Po przeczytaniu 2/3 książki utknąłem i już nie wrócę. O insynuacjach i aluzjach autora jako HISTORYKA nie wspominam bo nie wypada.

log10 | 2015-02-07
rawkaz | 2014-02-09