Kobato. 6

Okładka książki Kobato. 6 Mokona Apapa, Satsuki Igarashi, Tsubaki Nekoi, Nanase Ohkawa
Okładka książki Kobato. 6
Mokona ApapaSatsuki Igarashi Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Kobato. (tom 6) komiksy
komiksy
Kobato. (tom 6)
こばと。
J.P. Fantastica
2015-01-07
2015-01-07
Paweł Dybała
kobato clamp manga Komedia Okruchy życia Roman Shoujo Anioły/demony Dzieci Japonia Współczesność Magia

Okładka książki Tokyo Babylon tom 1 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
Tokyo Babylon ... Mokona Apapa, Nanas...
Okładka książki RG Veda tom 5 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
RG Veda tom 5 Mokona Apapa, Nanas...
Okładka książki RG Veda tom 4 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
RG Veda tom 4 Mokona Apapa, Nanas...
Okładka książki RG Veda tom 3 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
RG Veda tom 3 Mokona Apapa, Nanas...

Okładka książki Drrr!! Saika 1 Ryohgo Narita, Akiyo Satorigi
Drrr!! Saika 1 Ryohgo Narita, Akiy...
Okładka książki Drrr!! Saika 2 Ryohgo Narita, Akiyo Satorigi
Drrr!! Saika 2 Ryohgo Narita, Akiy...
Okładka książki Szkolne Życie! #4 Sadoru Chiba, Norimitsu Kaihou
Szkolne Życie! #4 Sadoru Chiba, Norim...
Okładka książki Another t. 3 Yukito Ayatsuji, Hiro Kiyohara
Another t. 3 Yukito Ayatsuji, Hi...

Zaczęłam czytać z przekonaniem, że no trudno nawet jeśli fabuła będzie nędzna to chociaż sobie rysunki pooglądam, w końcu Clamp. Ale co tom ,to coraz lepsze to było. Szczerze powiem, że przeczytała bym nawet historię która zdarzyła się przed wydarzeniami w mandze. Może kiedyś z czasem osobny tom wyjdzie na ten temat.

Na półkach: , , , , , ,

Przyjemna seria. ^^ Oprócz 1 tomu wszystkie dobrze się czytało. Nic takiego, ale dobrze wchodzi.
Nie pamiętam kiedy czytałam romans bez rywali, głupich nieporozumień, pięknych byłych, które miały okropny charakter.
Może Kobato jest pierwsze?
Nie przywiązałam się głównych postaci. Losy ich jednak wzbudziły we mnie emocje. Jeszcze trochę i bym się wzruszyła. Było blisko.

Może Kobato jest pierwsze?

Kobato odkrywa prawdziwą twarz gangstera, który gnębi właścicielkę przedszkola. Nie potrafi również oszukiwać swojego serca. Co więcej, Pan Ioryogi stoi pomiędzy szczęściem Kobato a swoją miłością. Jak zakończy się historia niezdarnej Kobato? Kim tak naprawdę jest gangster i dlaczego uwziął się właśnie na to przedszkole? Co skrywa Pan Ioryogi?

Zakończenie tej serii jest po prostu genialne. Pełne miłości, marzeń i poświęcenia. Czytając ostatnie tomy "Kobato", można zauważyć, jak dziewczyna się zmienia. Staje się bardziej poważna i pewna swoich decyzji. Właśnie taką bohaterkę cenię najbardziej. Dodatkowo, miałam wrażenie, że Pan Ioryogi staje się..delikatniejszy.

Oczekiwałam, że będzie to mdła i nudna komedia romantyczna — jakże się myliłam. Wyniosłam z niej więcej, niż sama przypuszczałam. Co prawda, bohaterów nam nie przybywa — cały czas komiks opisuje losy tylko tych wybranych bohaterów, co powoduje, że możemy spokojnie skupić się tylko na nich.

Jednego czego mi zabrakło, to pięknie narysowanych widoków, czy metropolii. Na tej płaszczyźnie, manga jest bardzo uboga. Kreska natomiast kompletnie się nie zmienia. Widać, że autorki utrzymały, i tak wysoki, poziom rysunków.

Jak po przeczytaniu 2 pierwszych tomów tej mangi byłam raczej neutralnie nastawiona — lekko znudzona niezdarnością głównej bohaterki — tak teraz, po przeczytaniu całości, polecam z całego serca! Nie znajdziecie tutaj zboczonych scen, dennego romantyzmu i głupich bohaterów. Każda postać została świetnie wykreowana i dużo wnosi do życia głównej bohaterki.

Polecam każdej osobie, która chce przeczytać mangę o poświęceniu, zbawianiu ludzkich serc, miłości i przyjaźni. Manga dozwolona w każdym wieku — więc nie macie na co czekać, brać się na komiksy!

Zakończenie tej serii jest po...

Ciepła, bajkowa opowieść o tym jak leczyć ludzkie serca. Opowieść o pokucie, życzeniach oraz przyjaźni. JPF postanowił zabrać nas na niesamowitą opowieść pod tytułem Kobato spod ręki rysowniczek CLAMP. Zapraszam do poznania tego niezwykłego świata.

Poznajemy ciepłą i serdeczną choć nieco niezdarną osobę – Kobato Hanato, ma za zadanie uleczyć cierpienie ludzkich serc. Dzięki temu będzie mogła spełnić swoje życzenie. Jednak ze względu na swoją beztroską naturę, potrzebuje pomocnika, który pomoże jej się odnaleźć w zagmatwanym świecie ludzi. Zostaje jej przydzielony opiekun – Ioryogi, który pomagając naszej bohaterce ma odkupić swoje winy. Został on zaklęty w pluszowego psa za swoje postępowanie.

Na swojej drodze Kobato spotyka wielu smutnych ludzi, którym stara się pomóc wywołując i u czytelnika uśmiech na twarzy. Ale nawet ona zaczyna czuć różne emocje i przywiązywać się do ludzi, gdy rozpoczyna pracę w przedszkolu. Jak się rozwinie ta opowieść? Zapraszam do przeczytania mangi!

Manga jest narysowana śliczną kreską charakterystyczną dla rysowniczek CLAMP, która pięknie współgra z ciepłą i pokrzepiającą opowieścią. Całość prezentuje się naprawdę wspaniale, a dbałość o szczegóły urzeka.

Doskonała opowieść na pokrzepienie własnego serca i wzruszenie, wystarczy tylko otworzyć umysł i dać się ponieść pięknu opowieści, która czaruje pozytywnym spojrzeniem i uwodzi piękną kreską. Polecam każdemu kto potrzebuje plastra na cierpienia swojego serca. To taki idealny ciepły i słodki okład.

• Manga
  • Mangi