historia
don_mate

Oprac. zb. pod red. J. Topolskiego, jednego z najwybitniejszych polskich historyków współczesnych, który cały okres swej kariery zawodowej związał z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie w latach 1968–1981 był wicedyrektorem, a 1981–1987 dyrektorem Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wykładał także na uniwersytetach w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Włoszech, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Zajmował się historią nowożytną Polski i Europy, historią historiografii oraz teorią i metodologią historii.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie