Sekrety Szczecina

2014-01-01
2014-01-01
Szczecin historia Szczecina

1949

Ciekawa seria o polskich miastach. Książka może być interesująca nawet dla osób, które nie znają Szczecina.

Przez przypadek odkryłam całą serię o cudownych miastach Polski. Na pierwszy rzut poszedł Szczecin ze swoimi sekretami. Byłam pod ogromnym wrażeniem, jak w tak cieniutkiej książeczce można zawrzeć tak dużo historii oraz ciekawostek o tym mieście. Wszystko okraszone wspaniałymi, niepowtarzalnymi starymi fotografiami.

Pozycja bardzo przyjemna. Ciekawostki okołohistoryczne związane ze Szczecinem w bardzo przystępnej, krótkiej formie. Wszystko to wzbogacone klimatycznymi zdjęciami. Aż chciałoby się udać w podróż w czasie do przedwojennego Szczecina. Jedyne, czego mi zabrakło to mapki z zaznaczeniem omawianych wydarzeń (o ile takowe dałoby się zrobić). Dodatkowo nie obraziłbym się, gdyby rozdziały były dłuższe. Czasem ledwie można było wczuć się w historię, a już następował jej koniec. Ale cóż, przyjęto taką formę i na pewno to przyczyni się do rozpropagowania wiedzy o Szczecinie (:

Ciekawe, na temat i strawnie podane. Polecam wszystkim miłośnikom Szczecina.

Ciekawe, na temat i strawnie podane. Polecam wszystkim miłośnikom Szczecina.

Dobra i ciekawa książka nie tylko dla miłośników Szczecina. Naprawdę polecam ją szczególnie tym, którzy uważają Szczecin za leżącą za 7 górami i 7 lasami daleką prowincję. Czejarek starał się zebrać najciekawsze historie z przedwojennego Szczecina. Ogólnie mu się to udało choć dla mnie (miłośnika miasta) niektóre wątki są traktowane zbyt pobieżnie. Aż chciało by się aby napisał coś więcej i rozwinął te tamaty. Część teorii opiera się też na domysłach ale dodaje to dodatkowego smaczku tym historiom. Jest też jedna wpadka (napisał, że przydałoby się coś upamiętniające ofiary, które spłoneły w Kaskadzie a przecież taka tablica jest od samego otwarcia tego centrum handlowego). Ale to drobiazg. Szczególnie, że książka jest okraszona bezcennymi fotografiami z przed wojny. Bez wątpienia warto po nią sięgnąć.

Cudowna podróż w czasie po jednym z moich ulubionych miast.

Cudowna podróż w czasie po jednym z moich ulubionych miast.

Nie jestem sympatykiem historii, ale tę książkę przeczytałem z ogromną przyjemnością.

Dużo ciekawostek na temat mojego rodzinnego miasta, wszystko w przyjemnej formie krótkich rozdziałów i interesujących zdjęć. Zamawiam od razu kolejne.

• 2015

Dodaj cytat z książki Sekrety Szczecina