Paryż Polaków t.1 - Jakóbczyk Stanisław

Wydawnictwo: Kurpisz
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Książka przewodnik po polskich śladach w stolicy Francji. Stanisław Jakóbczyk spacerując po paryskich ulicach ukazuje Czytelnikowi, że i w Paryżu skomplikowana historia naszego kraju odbiła swe piętno. Losy kilkunastu pokoleń Polaków na trwałe związały się z tym miastem. Owe losy sa przedstawione w formie ciekawostek, anegdot przy okazji zwiedzania miasta. Książka odkrywa banalną prawdę, że budynki, ulice, mieszkania żyją wyłacznie dzięki ludziom, którzy się z nimi związali.

Abee | 2013-09-02
Przeczytana: marzec 2013

Książka podzielona na rozdziały z mapkami - propozycjami spacerów po dzielnicach śladami Polaków lub ludzi z Polską związanych. Mapki orientacyjne, teksty opisowe bardzo szczegółowe. Poraża ilość faktów i dat. Może zniechęcać. Ale warto. Jeśli choć tydzień jestem w Paryżu, chcę wiedzieć, czy w okolicy coś ciekawego miało miejsce w przeszłości, a jeśli to miało związek z Polską, jest dla mnie bardzo ciekawe. I tyko ta książka dała mi taką możliwość w sposób wyczerpujący. Cóż z tego, że jest dość archaiczna. Warto poświęcić czas i wybrać z niej coś dla siebie.

Dama-chochlik | 2016-08-04
Dunya | 2014-01-12