Wektor zagrożenia

Okładka książki Wektor zagrożenia
Wiktor Noczkin Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Survarium (tom 2) Seria: Fabryczna Zona fantasy, science fiction
440 str. 7 godz. 20 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Survarium (tom 2)
Seria:
Fabryczna Zona
Tytuł oryginału:
Вектор угрозы
Wydawnictwo:
Fabryka Słów
Data wydania:
2015-03-13
Data 1. wyd. pol.:
2015-03-13
Liczba stron:
440
Czas czytania
7 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379640539
Tłumacz:
Michał Gołkowski
Tagi:
post-apo fantastyka fabryczna zona
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
255 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
543
539

Na półkach:

,,Wektor zagrożenia" to druga książka z wydawnictwa fabryki słów dotycząca postapokaliptycznej wizji świata, którą przeczytałem. Dla mnie seria ,,fabrycznej zony" zaczęła się nieźle, bo zapoczątkowałem ją powieścią Biedrzyckiego ,,Kompleks 7215", gdzie Warszawa, a ściślej rzecz ujmując - warszawskie metro zmaga się z problemami i zagrożeniami ,,atomowego" świata. To była pierwsza książka, w ogóle od której zacząłem swoją ,,przygodę" z ,,postapokalipsą". Później dołączyło do tego metro 2033, trochę z serii Uniwersum metra itd. Książka ,,Wektor zagrożenia" Wikotra Noczkina zupełnie odbiega do tego z czym miałem do tej pory przyjemność się zetknąć- tzn. poczytać :) . ,,Arena" na której toczą się zmagania Aleksika, Szweda i rywalizujących ze sobą grup ocalałych przypomina raczej duży, bardzo duży rozległy obszar nad powierzchnią coś w rodzaju dużej Wioski, coś jak opuszczony Prypeć po katastrofie czarnobylskiej z 1986 roku. Prypeć był mieszkaniem, sporym osiedlem dla robotników kompleksu reaktorów atomowych Czarnobyla. Nie był może tak duży, ale po katastrofie, opustoszały wygląda niczym Ocean, i to miejsce idealnie oddaje charakter i obszar zdarzeń ,,Wektora Zagrożenia". Cisza, wręcz głucha cisza i pustka Prypeci na mnie robi wrażenie i czytając ,,tą książkę Noczkina jak z automatu przenoszę się właśnie tu, do Prypeci. Dla mnie książka dobra, może trochę momentami zagmatwana - jeżeli chodzi o postać Szweda, jego losy, tajemnice ,,Vektora" i tych Budynków ,,KIBO". Lekka nowość, bo wszysto co dotychczas czytałem rozgrywało się pod ziemią, w metrach, schronach, tunelach, kanałach itp. A teraz bach! - ludzie po katastrofie biologicznej ( coś na wzór wirsowej Pandemii) muszą radzić sobie z różnymi wrogo nastawionymi do siebie frakcjami, gdyż każdy chce mieć swój bezpieczny zakątek, a później poszerzać dalej swoje terytoria i rozprzestrzeniać swoje przywództwo. Tu ,,powierzchnia" nie jest tematem Tabu tak jak np. w metro 2033. Ocalały, a nie stalker, bo stalkerem aleksika czy szweda bym nie nazwał, zbytnio kojarzty mi się to z metrem 2033. Tu las - mityczny Bóg- Odyn, Thor wyznacza warunki życia. Odniosłem takie wrażenie że całe ten obszar działań bohaterów jest jednym żywym organizmem ( lasem), który dość szybko ewoluował bo tejże katastrofie ekologicznej .

,,Wektor zagrożenia" to druga książka z wydawnictwa fabryki słów dotycząca postapokaliptycznej wizji świata, którą przeczytałem. Dla mnie seria ,,fabrycznej zony" zaczęła się nieźle, bo zapoczątkowałem ją powieścią Biedrzyckiego ,,Kompleks 7215", gdzie Warszawa, a ściślej rzecz ujmując - warszawskie metro zmaga się z problemami i zagrożeniami ,,atomowego" świata. To...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    365
  • Chcę przeczytać
    323
  • Posiadam
    161
  • Teraz czytam
    18
  • Fabryczna Zona
    15
  • Ulubione
    10
  • Chcę w prezencie
    7
  • Postapokalipsa
    7
  • Postapo
    5
  • Fantastyka
    5

Cytaty

Więcej
Wiktor Noczkin Wektor zagrożenia Zobacz więcej
Wiktor Noczkin Wektor zagrożenia Zobacz więcej
Wiktor Noczkin Wektor zagrożenia Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także