The Greek Key

The Greek Key
1989-01-01
1989-01-01
Tweed morderstwo

Przyznaję, że nawet lubię styl pisarstwa Colina Forbesa, a w szczególności cykl opowieści o Tweedzie. W przypadku Greckiego Klucza zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. To na pewno najlepsza z powieści Forbesa, z którymi miałem okazję się zapoznać. Dwutorowa, dość uporządkowana akcja, duża zmienność lokacji, mnogość wątków, pozytywni bohaterowie z którymi można się utożsamić (cała załoga Tweeda),dwa powiązane ze sobą śledztwa, których rozwiązanie nie jest oczywiste. Całość napisana z zacięciem i otwarta na czytelnika. Czego chcieć więcej od sensacyjnej produkcji?
Oczywiście powieść ta nie tworzy nowych kanonów i nie wykracza poza dobre standardy sensacyjnego pisarstwa, ale nie stanowi przede wszystkim B-klasowej tandety lecz porządną jakościowo rozrywkę. Gorąco polecam. Mocne 7/10.

Najlepsza moim zdaniem część książek Forbesa, których głównym bohaterem jest inspektor Tweed.

Książka przeczytana w oryginalne jakby "przy okazji" w ramach nauki języka.

Ze strony fabuły bardzo ciekawie skonstruowana, wielowątkowa. Łącząca wiele postaci, zdarzeń, miejsc wokół popełnionych morderstw. Dla mnie na plus ujęty wątek historyczny dzięki czemu książka bardzo zyskała w płaszczyźnie edukacyjnej. Dodatkowy plus za to że do prawie samego końca nie znałem odpowiedzi na standardowe pytanie kryminału: Kto zabił?

Książka na dość wysokim poziomie językowym, w stosunku do dzieł Kinga Pan Forbes używa bogatszego języka.

Dla miłośników kryminałów pozycja obowiązkowa.

Książka przeczytana w oryginalne jakby "przy okazji" w ramach nauki języka.

Rewelacja ....

Rewelacja ....

Uwielbiam Tweeda i to jak rozwiązuje zagadki. Książka bardzo mi się podobała zwłaszcza, że nie zdradziła się na samym początku. Autor wspaniale zwodzi czytelnika a na koniec zaskakuje. Świetny kryminał.

Nie będzie oceny , trafił mi się wybrakowany egzemplarz , stron ze 40 brakowało .

• Sensacja
  • Colin Forbes