Afganistan - narodziny republiki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
historyczna

Książka jest w historiografii polskiej pierwszą próbą przestawienia procesów, które doprowadziły do rozwoju idei republikanizmu w kręgach politycznych Afganistanu i obalenia monarchii afgańskiej w 1973 roku. Autorka, opierając się na mało znanych i niedostępnych materiałach źródłowych, przedstawia przyczyny i okoliczności przewrotu republikańskiego w Afganistanie, na czele którego stał członek rodziny królewskiej, były premier Mohammad Daud.

anna | 2016-08-15
Hubert | 2016-08-09