Wielkie cywilizacje. Społeczeństwo i kultura świata starożytnego - Burenhult Goran

Wydawnictwo: Debit
historyczna

Burenhult Goran Wielkie cywilizacje. Społeczeństwo i kultura świata starożytnego Wydawnictwo: DEBIT ISBN: 8371673132 Oprawa: Twarda z obwolutą Ilość stron: 464 Wymiary: 21.5x27.0cm Rok wyd.: 0 Opis: Bogato ilustrowana, obszerna publikacja stanowiąca rozległy przegląd najważniejszych cywilizacji. Począwszy od klasycznych społeczności Egiptu, Grecji i Rzymu poprzez kultury Azji i Afryki, cy

Iskander | 2013-01-28

Bogactwo ilustracji zwyczajnie przytłacza czytelnika! Mowa o całym mnóstwie zdjęć, rycin i szkiców, które swoją unikalnością dodają niebywałego kolorytu. Jeśli chodzi o stricte merytoryczną część tej książki, to ten segment stoi na bardzo wysokim poziomie, chociaż da się wyczuć pewną nierówność związaną z danymi rozdziałami opracowanymi przez danych autorów specjalizujących się w określonym okresie historycznym. Nierówność owa polega na wręcz akademickim poziomie zastosowanego języka (naukowa nomenklatura może zastanowić, co autor ma w danej chwili na myśli),ale po dłuższym zastanowieniu jest to według mnie jednak plus przemawiający za profesjonalnością całościowego wykonania. Kwestia gustu i może również wcześniejszej nabytej wiedzy. Gorąco polecam ten tytuł osobom, które chciałyby cieszyć oko bajecznym zbiorem ilustracji oraz pasjonatom historii antycznej i nie tylko. Jest to więcej niż kompletna i kompetentna księga traktująca o narodzinach wielu cywilizacji świata, ale również...

Monsterek | 2013-06-13
Na półkach: Historia, Przeczytane