Dzieje Żydów w Polsce 1944 - 1968

Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny
żydzi, Polska, dzieje
historyczna

Książka ta zawiera wybór źródeł dotyczących powojennej historii Żydów w Polsce. Odbudowa normalnej egzystencji w grupie tak przez wojnę zdziesiątkowanej była bardzo trudna. Wysiłki odtworzenia jej tradycyjnych form w istocie skazane były na niepowodzenie. Włączenie się w budowę komunizmu przez Żydów o lewicowych poglądach skończyło się ich klęska. Stosunek polskiego społeczeństwa do Żydów rzadko odznaczał się życzliwością, częściej obojętnością, niechęcią lub wręcz wrogością.

wid1986 | 2011-12-29
vanjean | 2016-04-12