Podróż po miłość

Tłumaczenie: Ryszard Turczyn
Wydawnictwo: G+J
978-83-60376-18-8
miłość

Wzrost średni, włosy w nieładzie, cztery kilo nadwagi ulokowane w najmniej odpowiednich partiach ciała. Biust w rozmiarze 80A. Od lat ten sam facet. Jedyną odmianę w monotonnej codzienności roztrzepanej Anabelli, która jest główna bohaterką tej powieści, stanowi zakup młynka do mielenia zdrowych ziaren zbóż albo różowego tuszu do rzęs. Znudzona trzydziestolatka jest zdolna do wszystkiego, byle tylko zaznać jeszcze przygody. Pewnego ranka pakuje walizkę i leci na Majorkę. Wieczorem jest już zakochana. Szukając toalety, spotyka przypadkiem mężczyznę swojego życia. Tak jej się przynajmniej wydaje. Wydarzenia nabierają tempa — Anabella wygrywa pobyt w luksusowym hotelu, funduje sobie zabieg odmładzający i nową fryzurę, flirtuje na pokładzie jachtu. Czy szalona podróż pomoże jej zrozumieć, kogo naprawdę kocha?

fiszunia | 2010-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2010

Raczej marna ta "Podróż po miłość" i niestety, ale szkoda czasu na czytanie takich głupot.

Główna bohaterka to zakompleksiona trzydziestolatka, znudzona życiem, a przede wszystkim swoim związkiem. Dziewczyna postanawia osłodzić sobie rutynę podróżą na Majorkę, gdzie oczywiście przejrzy na oczy i stwierdzi, że jej życie wcale nie jest takie złe, wieczny narzeczony też jest niczego sobie, a jej kompleksy są wyolbrzymione.

Liczyłam, że książka będzie przyjemną, lekką, napisaną z poczuciem humoru lekturą z serii dla kobiet, tymczasem na ponad dwustu stronach mamy jakieś wywody niespełnionej i niewiedzącej czego chce dziewczyny. Niestey poczucie humoru znikome i lekkości tez brakuje. Strata czasu!

RedHead | 2011-03-09
Przeczytana: 07 marca 2011

Po książkach pełnych refleksji i morałów miałam ochotę zabrać się za coś luźnego, z humorkiem, coś na zupełnie odprężenie się. Czy znalazłam coś takiego w tej książce, napiszę za chwilę.
Lektura ta stała na półce mojej przyjaciółki, już dość długi czas. Została kupiona na jakimś bazarku dosłownie za grosze. Ja zaś mam tendencję do przeglądania co jakiś czas książek moich koleżanek. A nóż mają coś nowego, wartego przeczytania!

Trzydziestolatka z nieciekawą fryzurą, lekką nadwagą znudzona swoim dotychczasowym życiem. Anabella od kilku lat ma tego samego faceta, a jej życie to jedna wielka monotonia. Pewnego razu rzuca wszystko, pakuje walizkę (którą potem gubi na lotnisku) i wylatuje na Majorkę. Tam nazywa spotyka przystojnego młodzieńca, który zwie ją Stella, a także przekonuje się jaki świat potrafi być mały.

Przez cały czas książka przypominała mi znaną wszystkim Bridget Jones. Była napisana w podobnym stylu, lekko i z humorem. Po książkach z morałami liczyłam na właśnie coś...

Jenny | 2011-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2011

na początku miałam ochotę odłożyć tę książkę, ale pewne skojarzenia spowodowały, że czytałam dalej - mniej więcej od połowy się nawet wciągnęłam --> ogólnie jednak uważam książkę za kiepsko napisaną i przewidywalną

monika | 2012-02-15
Przeczytana: 23 lipca 2011

mi się bardzo podobała, ale ja lubię takie romatyczne ksiązki

xXxCrystalxXx | 2011-03-31

Lekka, zabawna, z morałem.

Vivan | 2012-12-28
Przeczytana: 22 lutego 2012