Cezar i Kleopatra. Ostatnie dni Cesarstwa Rzymskiego

Tłumaczenie: Marek Zeller
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Caesar und Kleopatra
historyczna

Rzym w I wieku p.n.e. i jedna z najgłośniejszych miłości wszech czasów stwarzają niepowtarzalny klimat tej faktograficznej opowieści. Dowiadujemy się, jak wyglądał ówczesny Rzym, jak toczyło się w nim życie, a przede wszystkim, jaki wpływ na dzieje tego miasta i historię miał romans ostatniej królowej Egiptu Kleopatry, i cesarza rzymskiego Gajusza Juliusza Cezara. Nie tylko dzieje Rzymu były tragiczne, życie pięknej Kleopatry i Cezara pełne było trudnych wyborów, dramatycznych wydarzeń, miłości, intryg i śmierci.

joanna_woda | 2015-12-08

Świetna książka. Łatwa w przeczytaniu, ułożeniu sobie ciągów wydarzeń Imperium Rzymskiego.
Autor opowiada o życiu Cezara, Kleoparty i Marka Antoniusza. Jest to wiedza w pigułce, która sprawia, że chce się sięgnąć po więcej, przeczytać więcej na ten temat, wrócić do losów tej trójki niesamowitych ludzi.

grumpy_rabbit | 2016-05-07
SnowingStill | 2016-04-21