Rozmowy o Biblii. Opowieści i przypowieści

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historyczna

Książka jest czwartą częścią cyklu popularnonaukowych opowieści wprowadzających czytelnika w świat biblijny. łączy przystępną narrację (często nazywaną gawędami) z najwyższej próby warsztatem badawczym. Praca poświęcona jest odrębnemu gatunkowi literackiemu, występującemu w Biblii, tj. przypowieściom. Bohaterami są m.in. Józef i jego bracia, Rut, Tobita i Tobiasz, Jonasz. Dzieło stanowi niezwykle cenne uzupełnienie serii Rozmowy o Biblii, cieszącej się dużym zainteresowaniem czytelników. Książka przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych historią czasów biblijnych i korzeniami cywilizacji chrześcijańskiej. Szczególnie polecamy ją studentom nauk humanistycznych.

| 2016-03-19
Przeczytana: 2009 rok

O prof. Świderkównie można tylko opowiadać na TAK. Bez niej zrozumienie Biblii, to tak, jak zagłębianie się w rozkładach jazdy wszelakich kolei. A to tylko cztery tomy.

Dominika | 2016-12-03
Przeczytana: grudzień 2015