Harry Potter and the Philosopher's Stone

Cykl: Harry Potter (tom 1)
Wydawnictwo: Bloomsbury Publishing
2 520
angielski
malajna

Inne wydania

The first novel in the Harry Potter series and J. K. Rowling's debut novel. Strange things always seem to happen when Harry Potter is around. Things that unsettle his guardians, the Dursleys. They strongly disapprove of strangeness. It's only when a letter arrives, delivered by a shaggy giant of a man called Hagrid, that Harry learns the truth that will transform his entire future: his...

The first novel in the Harry Potter series and J. K. Rowling's debut novel.
Strange things always seem to happen when Harry Potter is around. Things that unsettle his guardians, the Dursleys. They strongly disapprove of strangeness. It's only when a letter arrives, delivered by a shaggy giant of a man called Hagrid, that Harry learns the truth that will transform his entire future: his parents were killed by the evil Lord Voldemort, and he, Harry, is a wizard.

Whisked away to Hogwarts School of Witchcraft and Wizardy, Harry discovers a world of enchantments, ghosts, Quidditch, and friends who will stand, through everything, by his side. But when Harry hears of a stone with great powers, he finds that his school has its own dark secrets – and an adventure that will become the stuff of legend begins.

These adult editions with glorious jacket art by Andrew Davidson are now available in hardback for the first time. - See more at: http://www.bloomsbury.com/uk/harry-potter-and-the-philosophers-stone-9781408865279/#sthash.SFgB1C9N.dpuf

źródło opisu: http://www.bloomsbury.com/uk/harry-potter-and-the-...(?)

źródło okładki: http://www.bloomsbury.com/

marthka | 2010-02-12

Najlepsza...za to, że otworzyła mi drzwi do świata magii jak żadna inna książka

książek: 1980

Mój tata wiele lat temu(;-)) czytał fragmenty tego tomu w jakieś gazecie i tak mu się spodobało, że poszedł do księgarni i kupił tę książkę. Tak z ciekawości sama zaczęłam czytać - miałam wtedy 11 lat i żadna książka w tym czasie tak mnie nie wciągnęła jak ta. Cały ten świat był magiczny, kolorowy, aż chciało się tam być. Można rzec, ze dorastałam razem z Harrym Potterem:-)

nigrum | 2012-06-09
Przeczytana: 12 października 2010

Pierwsza kartka i już czujesz,że ktoś obsypał cię tajemniczym proszkiem,który nazywa się Magia.
Zamykasz oczy i widzisz świat zupełnie,nieprawdopodobnie znajomy,ale inny.Wiesz,że jest on koło ciebie,ale dopiero głaszcząc pomiętą kartkę,przenosisz się do niego.
Wstrzymujesz oddech,kiedy razem z bohaterem odnajdujesz prawdziwą naturę.Stajesz się Czarodziejem.
Czarodziejem snu,
Czarodziejem marzeń,
Czarodziejem życzeń.
Oddychasz głębiej i upajasz się nieznanym ci
uczuciem.Wiedzą.Doświadczeniem.
Oglądasz się za siebie i widzisz zamczysko drżące w posadach,Rona,Hermionę...
Patrzysz w dół i odkrywasz,że właśnie dotarłeś do końca.Niemal płaczesz,kiedy na chwilę musisz przerwać tą magiczną przygodę i znów stać się... Mugolem.
Ale wiesz że to dopiero początek.

Tak właśnie czujesz się czytając tą książkę.

Niezwykły i pełen magii świat, gdzie z chęcią się przeniosłam.
Myślę, że jeszcze nie przeczytałam tak magicznej książki, jak ta i kolejne części.
I to nie wcale z względu na obecność czarodziei, czarodziejek i magii, jako takie mocy, ale dzięki niepowtarzalnej atmosferze.
Gorąco polecam :))

nellanna | 2010-05-02
Przeczytana: 1999 rok

przeczytałam ją głośno dzieciom i jestem w stanie bronić tej książki przed tymi, co widzą w niej okultyzm i dewiacje, okrucieństwo i inne podteksty,uważam , że to przykład wspaniałej bajki.

Trudno o bardziej spektakularny początek wielkiej przyjaźni, niż obrona przed obleśnym górskim trollem :)

Pierwszą część przygód Harry'ego Pottera przywiozła ze sobą moja kuzynka, kiedy przyjechała do mnie na wakacje. Nastąpiła wymiana książek jak to robiłyśmy za każdym razem i tym sposobem udało mi się przeczytać pierwszą część słynnej serii.

Teraz pewnie narażę się większości czytelników, ale nie porwała mnie ta książka. Przynajmniej nie na tyle, żeby sięgnąć po kolejne części i przez kolejne 12 lat była jedyną częścią o młodym czarodzieju, którą przeczytałam :) Tak oto ominął mnie szał i "potteromania", nie wyczekiwałam w kolejkach po kolejne tomy, pewnie dlatego nie nabrałam bezwarunkowego uwielbienia do tych książek.

W 2012 roku, jako osoba już bardziej niż mniej dorosła, postanowiłam zapoznać się w końcu z całą serią (a jak postanowiłam tak zrobiłam, bo nie rzucam słów na wiatr :P) i trochę zaczęłam żałować, że nie zrobiłam tego już wcześniej. Mimo bardzo dobrych wrażeń...

GraceSuarez | 2016-07-08
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Książka, do której zawsze będę wracać z ogromnym sentymentem. To właśnie ona sprawiła, że czytanie, które kiedyś kojarzyło mi się z czymś nudnym stało się najpiękniejszą rzeczą na świecie. Zawiera w sobie wszystko co powinna: prawdziwą przyjaźń, zagadki, intrygi, elementy zaskoczenia. I oczywiście wspaniały magiczny świat, który całkowicie mnie oczarował. Powieść Rowling mimo, że ma już swoje lata ciągle jest na czasie! Jestem pewna, że będą po nią sięgały kolejne pokolenia. Polecam ją absolutnie wszystkim, nawet dorosłym, bo naprawdę warto.

Degamisz | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Postanowiłem na nowo przeczytać książki o Potterze. Z jednej strony bardzo chciałem wrócić do tej historii, a z drugiej bałem się, że mój odbiór już nie będzie taki sam, że nie zachwyci mnie to, jak za pierwszym razem. A pierwszy raz „Kamień filozoficzny” czytałem 16 lat temu czyli jak widać trochę minęło. Potem rzecz jasna był film, oglądany setki razy, ale film – chociaż świetny – to już nie to.

Mój „drugi odbiór” książki jest nawet lepszy niż pierwszy. W dalszym ciągu uważam, że Rowling po mistrzowsku wykreowała cały ten świat, postaci i fabułę. Stworzyła tak naprawdę niestarzejącą się opowieść pełną nie tylko magii i głupawych zaklęć, a wręcz przeciwnie – książkę, który bawiąc uczy, która w piękny sposób podkreśla istotne wartości w życiu każdego człowieka, która obfituje w życiowe prawdy, tak bardzo oczywiste ale też tak bardzo zapominane.

Bardzo żałuję że obeszło się bez tego dreszczyku który czułem czytając po raz pierwszy, że nie było już tego elementu zaskoczenia. Ale to...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Każdy zna Harrego Pottera, czy to z filmu, czy z książki... Wiele się o nim słyszy, zresztą jak i mówi... Pewnie i tak każdy z czytających tą recenzję doskonale zna fabułę i przebieg akcji, ale ja i tak spróbuję napisać coś o książce i może uda się mojej opinii was zaczarować...

Harry Potter jest sierotą, porzuconą w domu wuja i ciotki, gdzie jest wyrzutkiem. Nic dla nikogo nie znaczy..., aż tu nagle przybywa Hagrid! Dowiaduje się, że jest czarodziejem, że każdy w świecie magii zna jego imię i tak jakoś zaczyna się jego przygoda w Hogwarcie.
Harry zaprzyjaźnia się z Ronem i Hermioną, a gdy pewnej nocy odkryją co jest za drzwiami do trzeciego piętra, rozpoczynają swoje małe dochodzenie...

Od razy zacznę od tego, że książka jest sto razy lepsza od filmu! Aa książka ma coś w sobie z niewinności, czaru, tajemnic i magii... Czyta się ją szybciutko. Fabuła jest lekka. Styl przyjemny. A całość cudowna.

Olsza | 2013-04-27

Daję tej książce aż 10 gwiazdek. Dlaczego? Przez ogromny sentyment jaki do niej mam. Zaczęłam ją czytać gdy miałam dokładnie tyle lat co Harry i muszę przyznać, że jest to ulubiona książka mojego dzieciństwa. Pamiętam jak chłonęłam strona po stronie. Robiłam tylko krótkie przerwy na jedzenie i inne potrzeby. Polecam ją każdemu kto jeszcze nie czytał (rzadko spotykane, chyba, że ktoś jest mugolem zapatrzonym w komputery;)). Pełna przygód i magicznych stworzeń historia o przyjaźni, lojalności, odwadze, miłości... O wartościach, które w dzisiejszych czasach schodzą na dalszy plan.

Literacki Horoskop LC – Książkowy Rak

Czerwiec już się kończy, dni są teraz najdłuższe w roku, a to wszystko oznacza, że swoje urodziny obchodzą teraz zodiakalne Raki. Ich planetą jest Księżyc, pozytywnym kolorem – fiolet, a szczęśliwym dniem – poniedziałek. Jakimi są pisarzami, a jakimi czytelnikami? Odpowiedzi poszukamy w księgach. Sprawdźcie!

Książkowy Klub dla potteromaniaków

Jest kilka książek, które w ostatnich latach okazały się fenomenem na rynku wydawniczym. Jednym z tytułów, który znajduje się na tej liście jest bez wątpienia cykl o Harrym Potterze. Pomimo tego, że od wydania pierwszego tomu minęło bez mała 20 lat, to książka jest ciągle żywa w świadomości czytelników. A teraz dodatkowo powstał klub czytelniczy poświęcony tylko i wyłącznie powieściom J.K. Rowling.