Krym 1854 -1855

Seria: Historyczne Bitwy
Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Wojna krymska, zachwiała potęgą Rosji carskiej. Po wkroczeniu wojsk rosyjskich na terytorium Mołdawii i Wołoszczyzny wojska koalicji Anglii, Francji i Turcji wylądowały na Krymie. Rozpoczęły się przewlekłe działania wojenne...

Dobrze napisana książka, dość typowy przedstawiciel serii Historyczne Bitwy. Ani specjalnie coś tu chwalić, ani ganić. Swoje popularyzatorskie zadania z pewnością spełnia, do bycia w pełni naukowym studium nie aspiruje.

Tomasz Babnis

Dominik Socha | 2013-05-18
Przeczytana: 17 maja 2013

Niezłe źródło wiadomości dla kogoś kto chce poznać okoliczności towarzyszące wybuchowi i z grubsza przebieg Wojny Krymskiej. Ale mnie osobiście brakuje nieco bardziej szczegółowych opisów poszczególnych wydarzeń, szczególnie tych najważniejszych.

Marek Lehmann | 2014-03-12
Przeczytana: 11 marca 2014

Chyba najszybciej przeczytana przeze mnie książka z serii HB. Bardzo dobrze napisana, choć przez to dokłądniejsze informacje są potraktowane po macoszemu. Dobre do poduszki, gorsze do szczegółowej analizy

Rebelson1990 | 2017-07-01
Arexos | 2017-01-17