Yans: Wydanie zbiorcze. Tom 3

Wydawnictwo: Egmont Polska
sci-fi
komiksy
skun

Trzeci tom wydania zbiorczego serii science fiction o przygodach kosmicznego agenta Yansa. Seria była niegdyś wielkim przebojem na rynku europejskim i do dziś ma wiernych fanów. Dzięki spotkaniu artystów z obu stron żelaznej kurtyny historia powstawania Yansa jest równie zajmująca, jak sama fabuła cyklu. Pod koniec lat 80. XX wieku, kiedy prace nad Thorgalem stały się bardzo intensywne, rysownik Yansa Grzegorz Rosiński postanowił znaleźć godnego zastępcę, który kontynuowałby historię o przygodach kosmicznego agenta. Wybrał Zbigniewa Kasprzaka, pseudonim Kas, absolwenta krakowskiej ASP, którego styl najbardziej pasował do serii. Zaprosił Kasprzaka do współpracy przy tomie 5., pt. Prawo Ardelii. Artystyczny efekt tego spotkania zaskoczył zarówno wydawców, jak i samych twórców i w efekcie Kas został nowym rysownikiem kolejnych części Yansa. W końcowych epizodach serii scenarzysta A.-P. Duchâteau dokonał istotnych zmian w fabule. Centralne miejsce opowieści zajęły nowe postaci, córki Orchidei i Yansa, które wzbogaciły uniwersum fantastycznego dreszczowca. Kas uwielbiał je rysować. – Dzięki nowym elementom mogłem nadać serii moje własne piętno. Ten podcykl silniej koncentruje się na rodzinie i dzieciach – wspominał. Trzeci tom wydania zbiorczego zawiera cztery ostatnie pełnometrażowe epizody serii, a ponadto bogato ilustrowany materiał przedstawiający twórczość Zbigniewa Kasprzaka, wewnętrzne przemiany zachodzące w serii, a także okoliczności, w jakich doszło do zawieszenia wydawania dalszych albumów.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

herodot83 | 2016-03-04
Przeczytana: 04 marca 2016

Gdzie tu sprawiedliwość, nastąpił koniec. W dodatku bezdyskusyjny. Yans wraz z wykreowaną wizją świata w wszystkich cyklach, po prostu zostaje już z każdym kto poświęcił mu swój czas. Niesamowite kadry z poszczególnych albumów wzbudzają zachwyt, gdy tylko spojrzymy na będące chlubą każdej biblioteczki, wydanie zbiorcze. Niesamowitość i świadomość obcowania z wyjątkowością przetacza się przez każdą planszę.

ToffiCaramel | 2016-08-16
Przeczytana: 19 marca 2016

Piękne ilustracje, ciekawe historie. Jeden z najlepszych komiksów, jakie czytałam.

Adam | 2017-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ocena gwiazdkę niższa za zakończenie, zbyt szybkie, wygląda na ucięte w połowie scenariusza.

Donpiotr76 | 2018-11-30
1414 | 2018-05-12