Bound by Flames

Cykl: Nocny Książę (tom 3)
Wydawnictwo: Avon
9780062076083
angielski
Danica

Leila’s years on the carnie circuit were certainly an education. What she didn’t learn: how to be a vampire, or how to be married to the most famous vampire of them all. Adjusting to both has Leila teetering on a knife edge between passion and peril, and now the real danger is about to begin… Vlad must battle with a centuries-old enemy whose reach stretches across continents and whose...

Vlad must battle with a centuries-old enemy whose reach stretches across continents and whose strength equals his own. It isn’t like Vlad to feel fear, but he does…for Leila, because his enemy knows she is Vlad’s greatest weakness. As friend and foe alike align against him—and his overprotectiveness drives Leila away—Vlad’s love for his new bride could be the very thing that dooms them both…

źródło opisu: http://jeanienefrost.com/

źródło okładki: http://jeanienefrost.com/

Beata | 2015-10-17
Przeczytana: 17 października 2015

Vlad w końcu jest prawdziwym Draculem, ostry, gwałtowny i bezwzględny. Z przyjemnością przeczytałam ostatni tom o Leili i jej ukochanym. Wrogowie się mnożą, jedni odchodzą inni wchodzą na scenę. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś Vlad powróci w jakiejś powieści:) To moja ulubiona postać w utworach J. Frost.

kaktusowaona71 | 2016-03-11
Przeczytana: 10 marca 2016

Prawdę powiedziawszy miałam straszny dylemat przy ocenie tej książki i popadłam w antagonizm sama ze sobą.
- Z jednej strony, poczułam się już nasycona historią Vlada i Leili.
- Z drugiej, nadal czytało się tą historię bardzo przyjemnie
- Z jednej strony, akcja niezmiennie gnała przez kolejne strony jak szalona
- Z drugiej, zdarzenia zaczęły być powtarzalne, co obniżyło mój poziom ekscytacji.
- Z jednej strony, ta część okazała się bardziej brutalna i mroczna niż jej poprzedniczki.
- Z drugiej, Vlad wciąż nie jest tym kim według mnie być powinien ( i to już się raczej nie zmieni )
Myślę, że na tym tomie powinnam zakończyć tą serię, bo kolejne tomy mają małe szanse na zaskoczenie mnie czymś nowym i nieprzewidywalnym.
Seria w gatunku paranormal romance plasuje się jednak wysoko i absolutnie nie żałuję czasu poświęconego na jej poznanie. Jest dobrze napisana i skonstruowana, ale na kolana z zachwytu mnie nie powaliła, tyle tylko, że nie zapomni się jej tak prędko i nie utonie w...

Ciekawiło mnie czemu ta książka nie została wydana po polsku, ale zważywszy na jedną ze scen, wydawnictwo przewidywało, że biblioteki mogą tego nie kupić. Wciąż do mnie nie docierają te przepychanki apropo wizerunku wampira w popkulturze. Jak dla mnie to wampiry + słońce = kupka popiołu.

sola255 | 2015-01-31

Tym razem czuję się usatysfakcjonowana ! Tak jakby Jeanine Frost słuchała mojego narzekania na niedostateczną dzikość Vlada w poprzednich tomach i tym razem postarała się sprostać moim wymaganiom :-) czuję się , jak kot, który napił się śmietany .Leży , mruczy i ledwie dycha z obżarstwa. To jest Vlad jak dla mnie. Dziki , nieprzewidywalny , nieprzejednany. Vlad doprowadzony na krawędź. Nawet sex w tej książce w jego wykonaniu tym razem jest tylko dziki :-)Pryskające guziki , rozrywane materiały mmm cały Vlad, ale Leila też daje radę. Dużo przygód ( niesamowita wyobraźnia autorki -chyba znowu tryska wspaniałą intelektualną formą)dużo ognia (jak to u Vlada) pościgi , wybuchy .Odnaleziony bratanek , niekoniecznie ulubiony krewny...Problem teścia z z zięciem. Postać Samira (hym może Gretchen jest w to uwikłana) bardzo mi się podoba.
No i wyjaśnienie Red Dragon w Epilogu ha ha , nie spodziewałam się! Jeden mankament :-( To jeszcze nie koniec. Przyjdzie czekać na resztę wyjaśnień do...

daria | 2015-11-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2015
Przeczytana: 17 listopada 2015

Kolejny świetny tom, jednak najlepszy moment to ten, który Leila spędziła z dala od Vlada. Czytałam z zapartym tchem, autorka dała popis, potem było już z górki.
Vlad był prawdziwym Vladem, a Leila pokazała, że jest jego godna.
Ten tom mógłby być już ostatni, ale jak widać będzie tasiemiec jak z Cat.

gosiurka | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

Mimo że dużo się dzieje książka, jest trochę mniej emocjonalna, i to dobrze, jedna z części musi taka być, Leila i Vlad przeżywają ciężkie chwile, docierają się i coraz lepiej rozumieją i Vlad zrozumiał co to kompromis ;) Szybko i dobrze się czyta , bardzo ciekawe zakończenie, jestem ciekawa jaka historia się potoczy dalej :)

Przeczytana: 22 stycznia 2016

W końcu Vlada można nazwać Draculą i choć nie lubi tego przydomka - z ksiązki można dowiedzieć się dlaczego - jest wspaniały! Przygody Vlada i Leili nigdy mi się nie znudzą, fantastyczna ksiązka. Czytając ich przygody mam wrażenie, że z każda kolejna część jest coraz lepsza, ciekawsza, bohaterzy barwniejsi a Vlad? Bosze, dlaczego taki Dracula nie chodzi po ziemi i nie jest mój :P Uwielbiam go ale zapewne nie jestem jedyna :) Ta para non stop potrafi pokazać jak kocha swoją połowę przy okazji wzmacniając swoją moc i możliwości, wspaniały pokaz przygód, miłości, zemsty i walki o to co ważne z niecierpliwością czekam na kolejne przygody i mam nadzięję, że będzie równie wspaniała co poprzednie

nowa661 | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Najlepsza czesc ze wszystkich . Jej ile tu sie działo warto przeczytac

Mylcia | 2015-11-05
Przeczytana: 04 listopada 2015

Nie wiem, nie wiem sama! Daje tyle gwiazdek tylko dlatego ze Vlad jest moja ulubiona postacia, Leila troszke mnie denerwuje.. chociaz ten tom jest lepszy niz poprzedniy mimo ze wszystkie 3 tomy jak narazie mialy ten sam przebieg wcale tak od siebie sie nie rozniacy.
Mimo wszystko podoba mi sie ksiazka poniewaz Vlad zaczal przypominac Vlada ktorego 'znam i kocham'. :)

jovvi | 2016-08-04

Ta cześć podobała mi się bardziej niż druga. Cała historia jest zdecydowanie bardziej zaskakująca a finał satysfakcjonujący. Jedynym mankamentem sa dziwne tendencje bohaterki do rozwlekłego analizowania swojej wielkiej miłości. Na szczeście tempo akcji i ciekawe rozwinięcie historii równoważy te ciągotki. Z pewnością rusze na poszukiwania cześci czwartej.