Odzyskane szczęście

Cykl: Rosemary Beach (tom 6)
Simple Perfection
szczęście, miłość
assina

"Rok temu byłem zagubiony. Moje życie było wielkim, popieprzonym bałaganem. Zatrzymałem się na stacji benzynowej i spotkałem tę przepiękną brunetkę, która nie potrafiła zatankować samochodu. Jakimś sposobem namówiłem ją, żeby poszła ze mną na kolację. Rozbawiła mnie i sprawiła, że napaliłem się jak diabli. Kiedy noc dobiegła końca i musiałem zostawić ją śpiącą w hotelowym łóżku, było mi ciężko. Nie chciałem tego. Ale moje życie było popieprzone, a ona miała jeździć po świecie w poszukiwaniu siebie."

źródło opisu: pascal

źródło okładki: pascal

Kasiek | 2015-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 marca 2015

Kolejna część tej serii jest równie interesująca jak poprzednie. Autorka zwięźle i rzeczowo prowadzi główny wątek, dzięki czemu ta historia nie wydaje się naciągana. Być może mogła się pokusić o rozwinięcie niektórych wydarzeń, jednak nie ma to wpływu na całość fabuły. W historię głównych bohaterów wplatane są losy ich przyjaciół, których poznaliśmy w poprzednich częściach. Mimo, że przewodni wątek potoczył się tak, jak było do przewidzenia, to jednak zaskoczył mnie kierunek, w którym zmierzają wątki poboczne, dotyczące pozostałych bohaterów. Nie podejrzewałabym takiego dramatycznego rozwoju wydarzeń w, tak zdawałoby się, sielankowej serii, w której wszystko dobrze się kończy. Muszę przyznać, że autorce udało się rozbudzić we mnie ciekawość co do kolejnych części.

AngelFire | 2015-03-23
Przeczytana: 23 marca 2015

Świetna książka.Pokochałam tę historię mimo,że ma parę minusów.
Woods rok temu spotkał niesamowitą kobietę,która uczyniła jego życie lepszym.Dzięki jej miłości ma silę stawić czoło nowym wyzwaniom.Della czyni go pełnym.Jego matka jej nie akceptuje,woli kogoś zupełnie innego mianowicie Angelinę.On jej nie znosi.Jest ona dla niego zbyt próżna i podła.Jego serce należy tylko do jednej kobiety:Delli.Problemem są tylko jej koszmary.Woods chce ją chronić i martwi się o nią w każdej chwili dnia.Della ma już trochę tego dosyć.Dodatkowo słyszy jego rozmowę z kolegą i postanawia odejść.Woods jest załamany.Ona jest jego życiem i chce ją z powrotem.Wie jednak,że Della musi pokonać swoje demony przeszłości.Kiedy to zrobi będą znów razem,już się oto postara.

Bardzo interesująca historia.Denerwuje mnie tylko to jak on ją pilnuje.Nie może iść do pracy.Mnie by cholera wzięła,ale czego się nie robi z miłości.

„Odzyskane szczęście” jest drugą i ostatnią książką o losach Delli i Woodsa. Ona czuje, że jest dla niego ciężarem. On boi się, że go zostawi. Niestety sprawy nie ułatwia niechęć matki Woodsa do Delli oraz jej zażyłość z Angeliną, która nie chce się pogodzić z utratą narzeczonego, a raczej z korzyści z tym związanymi. To dość powszechnie stosowany schemat przez autorów romansów wszelkiej maści, ale jednak sposób przedstawiania Abby Glines jakoś do mnie przemawia. Książka jest lekką lekturą, przeczytanie jej zajęło mi kilka godzin. Teraz utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że twórczość Abby Glines będzie należała do jednych z moich ulubionych. W tej części Abby Glines przybliża nam traumatyczne przeżycia z dzieciństwa Delli.

Pojawiają się zaskakujące zwroty akcji. Końcówka książki jest naprawdę dynamiczna, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw i zakończenia. Choć książka obfituje w rozbudowane wątki poboczne, nie mogę powiedzieć by mnie to martwiło. Zanim przeczytałam tą...

Kasia | 2015-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

"Odzyskane szczęście" to dalsze losy bohaterów książki "Przypadkowe szczęście". Historia dwójki młodych ludzi, którzy spotkali się przypadkowo i połączyła ich miłość. Cała seria opowiada również o losach ich przyjaciół, ale ja poznałam tylko Woodsa i Dell.
Ciekawie napisana, bardzo słodka ale nie pozbawiona też dramatycznych wydarzeń.
Polecam.

mania_kch | 2014-11-30
Na półkach: Przeczytane, 2014

Najczęściej nie jestem zachwycona rozbijaniem jednej historii na kilka części bo zwykle każda kolejna część okazuje się dużo gorsza od poprzedniej. Jednak nie w tym przypadku, poziom mojego zainteresowania czytaną historią był tak samo wysoki jak w przypadku poprzedniej części. Simple perfection to dalsze losy Delli i Wooda, które mają swoje wzloty i upadki, ale także między to zgrabnie wplecione są przeżycia pozostałych przyjaciół z Rosmery. Lekkie pióro, fajny pomysł, cudne postacie wpływa na to, że z przyjemnością czyta się książki p. Abbi Glines. Bardzo polecam :)

Zawalczyć o szczęście

„Przytul ją w moim imieniu. Przytul mocno. Nie pozwól, żeby była samotna. Nie pozwól jej cierpieć. Proszę”.[1]

Z twórczością Abbi Glines mam już tak, że wystarczy mi same jej nazwisko na okładce, nie muszę czytać blurbu lub opinii, bo wiem, że obojętnie co napisze i tak mnie to pochłonie bez reszty i sprawi, że zapomnę o wszystkim co mnie otacza. Czy czytając kontynuację losów Delli oraz Woodsa czułam ten sam zachwyt co przy poprzednich powieściach?

Woodsa czekają ciężkie dni, po śmierci ojca cała odpowiedzialność za Club spada na niego, bo jak się okazało według testamentu dziadka wszystko i tak w końcu miało być jego. Nie jest mu łatwo tym bardziej, że matka wini go za to, co się stało i nie aprobuje związku z Delią, która sprawia, że jest w stanie funkcjonować bo daje mu siłę do kolejnych kroków. Della zaś zmaga się z własnymi problemami i uważa, że jest problemem dla innych, a nie podporą. By uporać się z demonami podejmuje jedną z trudniejszych decyzji...

Aniutka90 | 2014-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej. Kocham tą serię, już nie mogę doczekać się losów Bethy, Trippa i Granta. Gorąco polecam.

Karolina Jędraszak | 2015-02-07

Czytając tą książkę mam dwie fazy psychozy.
Pierwsza to "RZY*GAM TĘCZĄ". To całe kocham cię-kocham cię bardziej-jesteś moim życiem-światem... itd. jest dość męczące i nudzące. Słodycz aż się wylewa, choć razem z pewna nieustającą melancholią. Bohaterowie nie potrafią się ze sobą komunikować czym sami robią sobie problemy.
Druga faza to "CZEMU, ACH CZEMU..". Wydaje się że Woods i Delii mają już za sobą bagno, a tu nagle okazuje się, że kolejny dramat przysparzający im problemy czai się za rogiem. Bardzo mi ich żal. Czemu musi się im to zdarzać? :/
Słodko-gorzki romans, który wycisnął ze mnie nie jedną łzę.
Nie mogę się doczekać kolejnej części i aż boję się co jeszcze może spaść na barki tych młodych ludzi..

W końcu mogłam przeczytać kolejną książkę Abbi Glines! Bardzo spodobała mi się seria Rosemary Beach i bardzo się cieszę, że jeszcze tak wiele przede mną! Tym razem sięgnęłam po "Odzyskane szczęście" - jest to tom szósty, w którym to autorka przedstawia nam dalsze perypetie Woods'a oraz Delli.

Głównymi bohaterami w książce są Woods oraz Della. Ich miłość rozkwita, nic nie może stanąć im na przeszkodzie, a niespodziewana śmierć ojca diametralnie wszystko zmienia, a wręcz ułatwia. Są zapatrzeni w siebie jak w obrazek, każde chce być silne i troszczyć się o drugie, nie chcą spędzać osobno czasu. Na głowie Woodsa spoczywa teraz klub oraz matka, która zawsze popierała ojca, nawet jeśli jego decyzje były niekoniecznie dobre. Della natomiast czuje, że ogranicza Woodsa, że ciągle musi się o nią troszczyć, co jej zdaniem na pewno jest uciążliwe. Podczas, gdy zostaje zatrudniona jako asystentka Woodsa, staje się świadkiem rozmowy, którą opacznie rozumie. To wydarzenie powoduje falę...

Agata | 2015-04-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Zastanawiam się, co ja właściwie przed chwilą przeczytałam... To było jedno wielkie rozczarowanie, a nie wymagałam od tej książki zbyt wiele. A oto powody mojego rozczarowania:

Po pierwsze: co się stało z Woodsem? Rozumiem, że jest szaleńczo zakochany, ale fakt, że nawet chwili nie może wytrzymać bez Delli jest już chyba lekką przesadą.

Po drugie: po co to wielkie nieporozumienie? Nie lubię nieporozumień i wynikających z tego niepotrzebnych problemów, jakby nie istniało coś takiego jak szczera rozmowa.. No ale pewnie nie było by wtedy książki. Zauważyłam, że Abbi Glines lubi zapychacze stron, bo czym innym można by to nazwać? Odebrało mi to przyjemność z czytania, bo byłam cały czas zirytowana.

Po trzecie: po co był ten cały ''zwrot akcji'' pod koniec książki? Mam doskonałą odpowiedź, a mianowicie kolejny zapychacz stron. Tak jakby autorka nie miała w ogóle pomysłu na napisanie ostatnich stron. Chciała chyba czytelnika zaskoczyć, ale dla mnie cała scena wyszła sztucznie,...