Bramy raju

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Cykl: Rodzina Casteel (tom 4)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Gates of Paradise
Małgorzata Fabianowska
SilentAqua

Przez trzy tomy sagi rodu Casteelów śledziliśmy trudne, tragiczne życie Heaven Leigh. Kiedy wydaje się, że w końcu, mimo przeciwności losu, Heaven – wyzwolona od demonicznych wpływów swoich dwóch ojców – ma szansę osiągnąć stabilizację u boku Logana, oboje małżonkowie giną w wypadku samochodowym. Jej osierocona córka, Annie Casteel Stonewall, musi zmierzyć się z dramatycznym dziedzictwem matki i podjąć wyzwanie losu. Czy będzie ono równie trudne? Tak się wydaje. Annie, zdominowana przez Tony’ego Tatterotona, tęskni za rodziną ze strony matki, a zwłaszcza za swoim przyrodnim bratem Lukiem, z którym łączy ją szczególnie silna więź. Kiedy – jak niegdyś jej matka – odkrywa tajemniczy domek, ukryty za ogrodowym labiryntem, przeszłość zaczyna ją osaczać. Czy jej uczucie do Luke’a Casteela juniora zdoła przezwyciężyć odwieczną klątwę rodu Casteelów… czy zdoła przemóc zdradę, intrygę, mroczną tajemnicę?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Gosia | 2016-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 23 maja 2016

To już czwarty tom sagi rodu Casteelów. Po tragicznej śmierci rodziców Annie - Heaven i Logana - to właśnie ich córka jest główną bohaterką tej części.
Następuje dalszy ciąg komplikacji, ale też wiele spraw się wyjaśnia.
Annie pomału odkrywa rodzinne tajemnice Farthy i Tattertonów, co pomaga jej zrozumieć niechęć matki do Tony'ego.
Niestety dla tej sagi i dla innych książek autorki, pisarka ta lubi powielać swoje schematy. Historia znowu się powtarza. Mamy następne pokolenie, a tu znowu kłótnie, kazirodcze ciągoty, tajemnice, duchy, oczarowanie bogactwem.
Został już tylko jeden tom, więc jakoś zakończę tę historię.

deana | 2017-12-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 grudnia 2017

Czwarty raz przyszło mi mierzyć się z tym co czai się po kątach. Gdy już wydawało się, że w życiu Heaven i Logana zapanował spokój. Wreszcie mogą cieszyć się swoją rodziną, jednak licho nie śpi. Okazuje się, że wszystko co dobre ma swój termin ważności - rodzinne szczęście burzy wypadek samochodowy, w którym giną Heaven i Logan. Ich nastoletnia córka Annie zostaje ciężko ranna i trafia pod opiekę Tony'ego Tarlettona.

Annie nic nie o tym co wcześniej spotkało jej matkę, babkę i prababkę. Z młodzieńczą naiwnością podchodzi do nanowoodzyskanego dziadka. Niestety, boleśnie przekona się co znany zbytnia ufność. Po raz kolejny dojdzie do głosu szaleństwo jakie czai się w Farthy. Annie będzie musiała zmierzyć się z okrucieństwem, szaleństwem i odcięciem od świata zewnętrznego. Wydaje się, że cykl zatoczył koło i ponownie muszą wydarzyć się tragedie jakie były udziałem jej przodkiń. Annie, ma jednak coś czego były pozbawione Leigh i Heaven - przyjaciół i rodzinę. Ale zło postępuje...

Madi | 2015-05-16
Przeczytana: 16 maja 2015

SUPER,super-dalsze losy rodziny Casteel,tym razem już dorosłych dzieci Heaven i Fanny-Anny i Luka.
Jak zwykle wsiąkłam w książkę ,jak w gąbkę i nie mogłam się od niej oderwać -znów zatopiłam się w świecie baśni pełnym tajemnic i tragedii.
Kolejny tom za mną ,ale już wiem ,że jeszcze jeden przede mną -i dobrze ,bo trudno mi się rozstać z bohaterami.

Liczba stron:503
''Strasznie jest stracic,kogoś kogo się kocha,lecz jeszcze straszniejsze jest stracic pociechę i przyjemnosc ze wspomień o kochanych osobach...''

''Bramy raju'' to czwarty tom sagi o rodzinie Casteel. Bardzo mi się podobała! Życie głównej bohaterki strasznie się komplikuje.Na jaw wychodzą tajemnice,o których nie miała pojęcia,ale niestety-pod koniec strasznie się wynudziłam.Wszystko długo się ciągnęło,długie,nudne opisy. Jestem bardzo ciekawa,co wydarzy się w piątej serii o rodzinie Casteel.

Katherina87 | 2018-06-02

Rodzina Casteel. Tom IV.

Przez trzy tomy sagi rodu Casteelów śledziliśmy życie Heaven Leigh. Kiedy wydaje się, że w końcu, mimo przeciwności losu, Heaven ma szansę osiągnąć stabilizację u boku Logana, oboje małżonkowie giną w wypadku samochodowym. Jej osierocona córka, Annie Casteel Stonewall, musi zmierzyć się z dramatycznym dziedzictwem matki i podjąć wyzwanie losu. Czy będzie ono równie trudne? Tak się wydaje. Annie, zdominowana przez Tony'ego Tattertona, tęskni za rodziną ze strony matki, a zwłaszcza za swoim przyrodnim bratem Lukiem, z którym łączy ją szczególnie silna więź. Kiedy- jak niegdyś jej matka- odkrywa tajemniczy domek, ukryty za ogrodowym labiryntem, przeszłość zaczyna ją osaczać. Czy jej uczucie do Luke'a zdoła przezwyciężyć odwieczną klątwę Casteelów? Czy zdoła przemóc zdradę, intrygę, mroczną tajemnicę?

Zastanawiające jest tylko jedno jak bardzo zmieniło by się życie głównych bohaterek gdyby Jillian miała inny stosunek do Leigh. Gdyby nie była tak bardzo...

FannyBrawne | 2016-05-10

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Właśnie skończyłam czwartą część serii o rodzinie Casteel. Po tej burzy emocji, którą zaserwowała mi autorka w poprzednich tomach, byłam bardzo ciekawa, ale też zaniepokojona, co tym razem szykuje dla swoich bohaterów. I pozytywnie się zaskoczyłam. Po pierwsze - w tej książce było o wiele mniej patologii niż w pozostałych tomach. Po drugie - Annie polubiłam o wiele bardziej od Heaven. Po trzecie - wątek miłosny w tej książce mnie zauroczył.

Annie Stonewell, córka Heaven, prowadzi szczęśliwe, beztroskie życie w Winnerow. Nie brak jej pieniędzy, jest uwielbiana i rozpieszczana przez rodziców, bardzo kocha swojego wujka Drak'a, ale szczególna więź łączy ją z przyrodnim bratem Luk'em, synem Logana Stonewella i Fanny, ciotki Annie. W głębi serca Annie wie, że jej uczucie do Luk'a to nie jest miłość siostrzana. Dziewczyna nic nie wie, o koszmarze, jaki przeżyła jej matka w Farthingale Manor, nie zdaje sobie też sprawy, że jest córką Troya Tatterona(podobnie jak Logan). Wszystko zmienia...

książek: 2084
anya | 2015-06-27
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Super saga:) polecam można sie wciągnąć

assina | 2015-03-01
Przeczytana: 01 marca 2015

"Mierz wysoko" - nieważne jaka przeszkoda stoi ci na drodze i czeka na ciebie za zakrętem. Najważniejsze jest osiągnięcie swojego celu, swój sukces, dojście do szczęścia, do tego czego najbardziej pragnie się w życiu.
Podoba mi się krótkie motto Luke'a z niezwykłym przesłaniem. Zresztą pasuje i odzwierciedla temat "Bram raju" - czwartego już tomu "Rodziny Casteel". Jednak prawdę powiedziawszy czułam się bardziej jakbym czytała nowe dzieje tejże rodziny i muszę przyznać, że czuję pewien niedosyt (stąd też obniżyłam o jedną gwiazdkę swą ocenę).
Teraz mentorką przez tę sagę została Annie, córka Heaven, ale brakowało mi bardzo mojej ulubionej bohaterki, z którą naprawdę mocno się zżyłam. Annie pod żadnym względem nie przypominała mi swojej mamy, chociaż starała się do niej upodobnić. Cieszę się jednak, że nie została jej wierną kopią, bo to już byłaby istna przesada. Najgorsze dla mnie jednak było pożegnanie się ze starymi bohaterami - z Heaven przede wszystkim, ale i z Loganem. W...

Eli1605 | 2017-01-26
Przeczytana: 20 stycznia 2017

IV część sagi. Narratorką jest w niej już córka Heaven. Poznajemy tu jej historie. Losy rodziny są mocno uwikłane a błędy popełnione w młodości rodza konsekwencje na kolejne pokolenia. Super lektura.

Heaven wydaje się w końcu znaleźć szczęście- jest żoną Logana, nawet w jakiś sposob ułożyła stosunki z siostrą Fanny. Opiekuje się Drakiem, ma także córkę-Annie (imię nadane na część babci), która przyjaźni się (czy tylko?) z synem Fanny, Lukiem juniorem. I gdy wszystko wygląda w miarę dobrze (pomijając ekscesy niepoprawnej- łagodnie mówiąc- Fanny), rodzina Stonewellów jedzie na przyjęcie urodzinowe Fanny, gdzie siostry znow zaczynają się kłócić. W drodze powrotnej samochód ulega wypadkowi, z którego żywa wychodzi jedynie Annie, jest jednak sparaliżowana i zrozpaczona utratą oboojga rodziców.
W tym momencie- jak za dotknięcie czarodziejskiej różdżki- w życie kolejnej potomkini Leigh Van Voreen, babki Annie, wkracza Tony Tatherton- wpływowy i charyzmatyczny potentat finansowy, oferując pooc w rehabilitacji Annie. Warunek jest jeden- dziewczyna musi się przeprowadzić do Farthy, rodowej siedziby rodziny, gdyż "tam uzyska najlepszą opiekę". Annie, nie znając przeszłości swojej...