sport
Dreptak

"Żółto-niebiescy. Monografia klubu sportowego Arka Gdynia" stanowi pierwszą w dziejach próbę utrwalenia historii najpopularniejszego gdyńskiego klubu, który jest rówieśnikiem Gdyni i cieszy się sympatią przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Autor Pan Maciej Witczak zgromadził interesujący materiał będący efektem wieloletnich dociekliwych poszukiwań. Żmudna weryfikacja dokumentów, relacji...

Autor Pan Maciej Witczak zgromadził interesujący materiał będący efektem wieloletnich dociekliwych poszukiwań. Żmudna weryfikacja dokumentów, relacji prasowych, wydawnictw klubowych, wywiady z uczestnikami wydarzeń sprzed lat, korespondencja z ludźmi, których los rozproszył po kraju i poza nim, kompletowanie fotografii, tabel, wyników protokołów, ustalanie życiorysów ludzi związanych z piłką nożną w Arce, setki nazwisk i faktów - tak powstała monografia Klubu Sportowego Arka gdynia

źródło opisu: Janusz Lewandowski (Prezes Honorowy KS Arka Gdynia) - wstęp do książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Oren | 2016-05-14

Przeczytać o tym że własny Tata to jedna z legend i ulubieńców kibiców = bezcenne! Wiele ciekawostek, statystyk, historii. Łezka się kręci.

Dreptak | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Pozycja obowiązkowa dla każdego kibica żółto- niebieskich; wręcz idealny przykład, jak powinna wyglądać monografia klubu;

szogun | 2018-03-13
Miguelito | 2017-07-25