Strach

Okładka książki Strach Zbigniew Safjan
Okładka książki Strach
Zbigniew Safjan Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Klub Srebrnego Klucza kryminał, sensacja, thriller
Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo Iskry
1973-01-01
1973-01-01

Okładka książki Kapitan Żbik - wydanie zbiorcze. Tom 1 Zbigniew Bryczkowski, Anna Kłodzińska, Władysław Krupka, Krzysztof Pol, Jan Rocki, Grzegorz Rosiński, Zbigniew Safjan, Zbigniew Sobala, Stanisław Szczepaniak, Romuald Tejszerski, Janusz Tomaszewski, Mieczysław Wiśniewski
Kapitan Żbik -... Zbigniew Bryczkowsk...
Okładka książki Dziękuję, kapitanie Władysław Krupka, Jan Rocki, Zbigniew Safjan
Dziękuję, kapi... Władysław Krupka,&n...

Kniżka nagrodzona w konkursie organizowanym przez MO i wydawnictwo Iskry, ale raczej nie za "poczytność" a za "prawilność". Strasznie zmęczył mnie wątek wykluczenia społecznego byłego więźnia i niesłusznie posądzonej o zbrodnię dziewczyny, ale cóż - znak czasów, rozumiem, że autor za pośrednictwem tej powieści chciał nieco wpłynąć na tą ułomność społeczeństwa z góry szufladkującą ludzi, nawet na podstawie pomówień. Tymże pomówieniom nie wierzy niegdyś niesłusznie skazany prokurator, który w obawie przed oskarżeniem niewinnych, wbrew wszystkim uważnie bada każdy aspekt sprawy - czy w tej historii może brakowac szczęśliwego zakończenia?

Świetny kryminał z lat siedemdziesiątych .
Ginie człowiek , oskarżona zostaje dziewczyna która miała zostać jego żoną .
Czy milicja znajdzie sprawcę .Jak to było za czasów bez komputerów, telefonów komórkowych i badań DNA ?
Bardzo wciągająca książka ,mimo że było dosyć sporo postaci to nie pogubiłam się .
Autor sprawnie wodzi czytelnika za nos i ciężko było wytypować sprawcę .

Świetny kryminał z lat siedemdziesiątych .
Ginie człowiek , oskarżona zostaje dziewczyna która miała zostać jego żoną .
Autor sprawnie wodzi czytelnika za nos i ciężko było wytypować sprawcę .

Wszyscy się boją to motyw tego socrealistycznego kryminału.
Zadziwiająco dobrze się czyta. Wart polecenia

Wszyscy się boją to motyw tego socrealistycznego kryminału.
Zadziwiająco dobrze się czyta. Wart polecenia

Powieść „Strach” przedstawia historię śledztwa w sprawie niewątpliwego morderstwa Witolda Kujawskiego, naczelnego inżyniera. Dla mieszkańców miasteczka wątpliwości nie budzi również sprawca, na szczęście nie są oni zdolni do wydawania prawomocnych wyroków. Safjan stworzył niezwykle ciekawe śledztwo, pełne zwrotów akcji, pozwalające zdjąć niejedną maskę.
„Stanęli na schodkach przed dworcem, żeby sobie na te Dębniki jeszcze raz popatrzeć. Niewiele było do oglądania; dorożka wjechała na wyboisty placyk, robotnicy z budowy szli do kiosku na piwo, dwaj panowie w szarych jesionkach i z czarnymi teczkami kupowali gazety.” Dębniki – niewielkie, spokojne miasteczko, w którym każdy każdego zna. Na pewno?

„Stanęli na...

• Kryminał